ABONE VERİTABANLARI

TÜBİTAK ELEKTRONİK KAYNAKLAR ULUSAL AKADEMİK LİSANS - EKUAL KULLANIM HAKLARI SÖZLEŞMESİ

 

VERİTABANLARI 

 

 

SPRINGERLINK


 

OVID-LWW

 

KULLANIM   

Tam Metin

 


  

Tam Metin

HAKKINDA

 

SpringerLink kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi konularındaki 2073 dergiye 1997'den günümüze erişim sağlar. Ayrıca 483 adet dergiye de Açık Erişim yoluyla erişim sağlanmaktadır.

 

 


  

Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait LWW Total Access veritabanı,her doktorun referans kaynağı olabilecek genel konulu anahtar dergilerin yanı sıra,özel uzmanlık dalları üzerine yazılan dergileri ve hemşirelik dergilerini de kapsamaktadır.LWW Total Access Koleksiyonunda, 332 adet tam metin dergi bulunmaktadır.İçerdiği konulardan bazıları: Kardiyoloji, Dermatoloji, Mikrobiyoloji, Nöroloji,Hemşirelik,Beslenme ve Diyet, Onkoloji, Ortopedi, Genetik, Beyin cerrahisi, Virüs bilimi, Sağlık Yönetimi,Patoloji,Kulak- Burun-Boğaz, Diş hekimliği, Hematoloji, Pediatri, Psikiyatri, Üroloji, Romatoloji, Geriatri & Gerontoloji vb.

 

YARDIM

 

Yardım

izle


 

Ovid Yardım

Kullanım Video


(Tam Metin)

EbscoHost firmasının 21 veritabanını kapsamaktadır.. 11191 Dergiytam metin erişim sağlar.

EbscoHost Veritabanları Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Academic Search™ Complete (Tüm disiplinler)

Business Source® Complete (Iktisadi ve İdari Bilimler)

eBook Academic Collection (EBSCOhost)

 ERIC® (Eğitim)

GreenFILE (Çevre)

Hiperkitap (eBook Collection)  (15.000 Türkçe e-kitap içerir)

Library, Information Science & Technology Abstracts™ with Full Text (Kütüphanecilik)

 MEDLINE® (Tıp)

Newswires

Regional Business News (Ekonomi)

Teacher Reference Center

EBSCOhost Yardım

 

 

(Tam Metin) 

Tümüyle akademik 135.000 civarı multi disipliner tam metin elektronik kitabı içeren EBSCO eBook Academic Collection veritabanına 2014 yılında abone olunmuştur.

Tüm disiplinlerde (hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen, edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, v.b. ) 450’den fazla akademik yayıncının elektronik kitaplarına erişim mümkündür. MIT Press’ten Taylor & Francis’e bir çok yayıncının kitaplarına mobil araçlarla erişim imkanı vardır.

e-Book Academic Collection Özellikleri:

 • Akademik kitaplardan oluşan  kitapların 108,554’e yakını yüklenebilir özelliktedir.
 • 450’den fazla akademik yayıncının elektronik kitaplarına erişim mümkündür.
 • Herhangi bir kullanıcı sınırlaması olmaksızın, SINIRSIZ kullanıcı ve LİMİTSİZ kullanım imkanı sunar.
 • Kitapları herhangi bir limit olmaksızın indirebilme ve ödünç verebilme özelliği bulunur.
 • Bilgisayarlarınıza, taşınabilir cihazlara (e-kitap okuyucu tabletler, ipad vs) indirebilir, aktarabilir ve offline olarak çevrimdışıyken okuyabilirsiniz.
 • E-kitapların içerisinde gezinmek, tarama yapmak mümkündür.
 • Kitaplar hakkında not alabilme ve daha önce alınmış notları görüntüleyebilme özelliği vardır.
 • Dünyanın en kapsamlı İngilizce sözlüğüne sahiptir.
 • Kitapları tek bir seferde 60 sayfaya kadar bastırabilme özelliği vardır.
 • E-kitapları dünyanın en popüler formatlarında otomatik olarak atıflayabilme özelliği vardır.
 • Kitaplar hakkındaki bilgileri, dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilme özelliği vardır.

Bu kitaplardan yüklenebilir özelliği olan e-kitapları ödünç alabilmeniz, taşınabilir cihazlarınıza (ebook okuyucu tabletler, ipad vs) indirebilmeniz, transfer edebilmeniz ve offline olarak çevrimdışı iken okuyabilmeniz icin Adobe Content Server programını yüklemeniz gerekmektedir.

E-Kitapların indirilmesi ve kullanımına ilişkin bilgilere aşağıdaki linkler aracılığıyla erişebilirsiniz:

- Ekitap İndirme Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/E-kitap_Indirme_Kilavuzu.pdf

- eBooks on EBSCOhost – Downloading (Flash Video – 4mins) (İngilizce):http://support.epnet.com/training/flash_videos/eBooks/ebooks_downloading/ebooks_downloading.html

DETAY için TIKLAYINIZ

E-books Yardım

SCOPUS

(Tam Metin)

 

Tarım, biyoloji bilimleri, sanat ve beşeri bilimler, biyokimya, genetik ve moleküler biyoloji, işletme, yönetim ve muhasebe, kimya mühendisliği, kimya, bilgisayar bilimi, karar bilimleri, ekonomi, ekonometri ve finans, enerji, mühendislik, tıp ve dişçilik, sinirbilimi, çevre bilimleri, kimya, matematik, bağışıklık, immünoloji ve mikrobiyoloji, materyaller bilimi, hemşirelik ve sağlık meslekleri, fizik, çevre mühendisliği, jeoloji, doğa bilimi, veteriner bilimi ve tıbbı, eczacılık, toksikoloji ve ilaç bilimi, psikoloji alanlarında 2.261 Dergiye  tam metin erişim sağlar

------------------------------------------------------------------------------------------------------SCOPUS, Bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır

ScienceDirect Yardım 
SciVerse Hub Kullanıcı Eğitimi

(Tam Metin)

Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Instute of Electrical Engineers (IEE) organizasyonlarına ait 1950 yılından bu yana yayınlanmış olan bütün süreli yayın, konferans bildirileri ve Standartlara ait 976.857'i aşkın dokümana tam metin erişim imkanı sağlamaktadır. 413 Dergi ,
880.000 Konf.Bildirisi 1.800 Standart'a erişim sağlar.

IEEE Online Tanıtım

IEEE Yardım

(Tam Metin)

 

Taylor ; Francis veritabanı; Tarım, Sanat , Kimya, Bilgisayar bilimi, Eğitim, Mühendislik ve teknoloji, Coğrafya, Sağlık bilimleri, Matematik, Sosyal bilimler, Fizik ve astronomi alanlarında 979 Dergiye tam metin erişim imkanı sağlamaktadır.

 

 T&F Yardım

 

(Bibliyografik/Atıf)

ISI; fen bilimleri, sosyal bilimler ile sanat ve insan bilimlerinin tüm alanlarında en iyi yayınları seçer ve indeks altına alır.Bu yayınların içinde buluna çok değişik türdeki dokümanlar veri tabanına eklenir. Bu, bir yayında çıkmış olan belirli bir mektubu, düzeltmeyi, eki, alıntıyı, yazı kurulu metnini ya da tanıtım yazısını tarayabilirsiniz anlamına gelir. Kayıtlar; atıfta bulunulan referanslar, başlıklar, yazarlar, anhtar kelimeler, özet ve diğer belge ayrıntıları hakkında bilgileri içerir. Web of Science bibliyografig bir veri tabanı olmasına rağmen binlerce yayının tam metnine erişimi bir köprü ile sağlar. Tam metine erişim sağlanabilmesi ilgili elektronik yayınlara abone olmasına bağlıdır.

 

WOS Online Tanıtım

WoS Yardım

 İthenticate İntihal Engelleme Programı

 

 

 

 URKUND İNTİHAL PROGRAMI

 

İntihal Analiz

 

 

 

 

 

 


 

 

İntihalin tespiti ve yayınlanmadan önce yazılı yapıtın özgünlüğü sağlamak için; yayıncılar, araştırmacılar, akademik kurumlar,editörler vs..  tarafından dünya çapında kullanılan İThenticate TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun Akademik yayınlarla ilgili “intihali engelleme” akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödev, tez, proje ve çalışmaları hariç) programı ULAKBİM tarafından Üniversitelerin öğretim üyelerinin hizmetine sunulmuştur.
-iThenticate; akademisyenlerin kendi draft akademik makalelerini intihal yönüyle kontrol etmeleri  için sunulmuş bir programdır.
 İThenticate; yazar gurupları, akademisyenler, editörler, bilimsel yayın kuruluşlarının katılımları ile 32 milyondan fazla eserini içerisinde barındıran 24 milyardan fazla web sayfasında tarama yapma imkânı sağlayan yaklaşık 122 milyon içeriğe sahip bilgi havuzunda tarama yaparak intihalin tespitinde kolaylık sağlar.
 Çok kolay bir kullanımı olan yazılıma sadece  mail programınıza dosya ekler gibi incelemek istediğiniz dosyayı yüklemeniz yeterlidir. Word xml, text, Postscript, PDF,HTML,WordPerpect WPD, RTF  gibi dosya uzantılarını destekler.
ABC-CLIO, SAGE CrossRef, Gale, Taylor&Francis, PubMed Emerald, EBSCOhost, Oxford University Press, IEEE, Elsevier, Nature Publishing, Ovid, Pearson, McGrawHill, Wiley gibi yayınevleri ile çalışmaktadır.
NOT: iThenticate kullanım yetkisi; Dr. ve üstü ünvanlı akademisyenlere verilebilir.

-  DETAYLI BİLGİ

 

 


Tez, proje, ödev ve belgelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılan URKUND programı  kullanıma açılmıştır. Daha önce kullanımda olan Ithenticate İntihal Programı sadece makalelerin tespitinde kullanılmaktaydı. Urkund ile artık Tez, Proje, Ödev vb. çalışmaların intihal tespitini de yapabilirsiniz. Deyaylı Bilgi ve Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 Kılavuz

 

 

 

HEIN ONLINE

 

HeinOnline uluslararası hukuk ve hukuk tarihi alanlarında yaklaşık 1.900'den fazla  tam-metin hukuk dergisine erişim sağlar. Ünlü hukukçular tarafından yazılmış hukukun her alanına yönelik çok sayıda hukuk klasikleri, raporlar ve örnek davaları da içeren bu veri tabanı koleksiyonundaki belgeleri orijinal sayfa görüntüsü ile kullanıcıların hizmetine sunar. HeinOnline veri tabanında, Hukuk dergileri koleksiyonu, Federal mahkeme kayıtları, uluslararası anlaşmalar ve sözleşmeler, yüksek mahkeme kararları gibi temel koleksiyonlar yer almaktadır.                                 


 

Kazancı Hukuk İÇTİHATMEVZUAT ve HUKUK ESERLERİ BİLGİ BANKASI 

 

Kazancı Hukuk Bilgi Bankası hakkında detaylı bilgilere erişmek için :  TIKLAYINIZ    

Kazancı Hukuk Bilgi Bankası Arama Motoruna Erişmek için : TIKLAYINIZ

Arama Motoru kullanımı hakkında bilgi için  : TIKLAYINIZ