VERİTABANLARI
 SPRINGERLINK
OVID-LWW

KULLANIM

Tam Metin

 


 

Tam Metin

HAKKINDA

 

SpringerLink kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi konularındaki 2073 dergiye 1997'den günümüze erişim sağlar. Ayrıca 483 adet dergiye de Açık Erişim yoluyla erişim sağlanmaktadır.

 

 


 

Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait LWW Total Access veritabanı,her doktorun referans kaynağı olabilecek genel konulu anahtar dergilerin yanı sıra,özel uzmanlık dalları üzerine yazılan dergileri ve hemşirelik dergilerini de kapsamaktadır.LWW Total Access Koleksiyonunda, 332 adet tam metin dergi bulunmaktadır.İçerdiği konulardan bazıları: Kardiyoloji, Dermatoloji, Mikrobiyoloji, Nöroloji,Hemşirelik,Beslenme ve Diyet, Onkoloji, Ortopedi, Genetik, Beyin cerrahisi, Virüs bilimi, Sağlık Yönetimi,Patoloji,Kulak- Burun-Boğaz, Diş hekimliği, Hematoloji, Pediatri, Psikiyatri, Üroloji, Romatoloji, Geriatri & Gerontoloji vb.

 

YARDIM

 

Yardım

izle


 

Ovid Yardım

Kullanım Video

(Tam Metin)

EbscoHost firmasının 21 veritabanını kapsamaktadır.. 11191 Dergiye tam metin erişim sağlar.

EbscoHost Veritabanları Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Academic Search™ Complete (Tüm disiplinler)

Business Source® Complete (Iktisadi ve İdari Bilimler)

eBook Academic Collection (EBSCOhost)

ERIC® (Eğitim)

GreenFILE (Çevre)

Hiperkitap (eBook Collection) (15.000 Türkçe e-kitap içerir)

Library, Information Science & Technology Abstracts™ with Full Text (Kütüphanecilik)

MEDLINE® (Tıp)

Newswires

Regional Business News (Ekonomi)

Teacher Reference Center

EBSCOhost Yardım


Hiperkitap (eBook Collection)

(Tam Metin)

Tümüyle akademik 160.000 civarı multi disipliner tam metin elektronik kitabı içeren EBSCO eBook Academic Collection veritabanına 2014 yılında abone olunmuştur.

Tüm disiplinlerde (hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen, edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, v.b. ) 450’den fazla akademik yayıncının elektronik kitaplarına erişim mümkündür. MIT Press’ten Taylor & Francis’e bir çok yayıncının kitaplarına mobil araçlarla erişim imkanı vardır.

e-Book Academic Collection Özellikleri:

 • Akademik kitaplardan oluşan kitapların 160,000’e yakını yüklenebilir özelliktedir.
 • 450’den fazla akademik yayıncının elektronik kitaplarına erişim mümkündür.
 • Herhangi bir kullanıcı sınırlaması olmaksızın, SINIRSIZ kullanıcı ve LİMİTSİZ kullanım imkanı sunar.
 • Kitapları herhangi bir limit olmaksızın indirebilme ve ödünç verebilme özelliği bulunur.
 • Bilgisayarlarınıza, taşınabilir cihazlara (e-kitap okuyucu tabletler, ipad vs) indirebilir, aktarabilir ve offline olarak çevrimdışıyken okuyabilirsiniz.
 • E-kitapların içerisinde gezinmek, tarama yapmak mümkündür.
 • Kitaplar hakkında not alabilme ve daha önce alınmış notları görüntüleyebilme özelliği vardır.
 • Dünyanın en kapsamlı İngilizce sözlüğüne sahiptir.
 • Kitapları tek bir seferde 60 sayfaya kadar bastırabilme özelliği vardır.
 • E-kitapları dünyanın en popüler formatlarında otomatik olarak atıflayabilme özelliği vardır.
 • Kitaplar hakkındaki bilgileri, dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilme özelliği vardır.

Bu kitaplardan yüklenebilir özelliği olan e-kitapları ödünç alabilmeniz, taşınabilir cihazlarınıza (ebook okuyucu tabletler, ipad vs) indirebilmeniz, transfer edebilmeniz ve offline olarak çevrimdışı iken okuyabilmeniz icin Adobe Content Server programını yüklemeniz gerekmektedir.

E-Kitapların indirilmesi ve kullanımına ilişkin bilgilere aşağıdaki linkler aracılığıyla erişebilirsiniz:

- Ekitap İndirme Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/E-kitap_Indirme_Kilavuzu.pdf

- eBooks on EBSCOhost – Downloading (Flash Video – 4mins) (İngilizce):http://support.epnet.com/training/flash_videos/eBooks/ebooks_downloading/ebooks_downloading.html

DETAY için TIKLAYINIZ

E-books Yardım

SCOPUS

(Tam Metin)

 

Tarım, biyoloji bilimleri, sanat ve beşeri bilimler, biyokimya, genetik ve moleküler biyoloji, işletme, yönetim ve muhasebe, kimya mühendisliği, kimya, bilgisayar bilimi, karar bilimleri, ekonomi, ekonometri ve finans, enerji, mühendislik, tıp ve dişçilik, sinirbilimi, çevre bilimleri, kimya, matematik, bağışıklık, immünoloji ve mikrobiyoloji, materyaller bilimi, hemşirelik ve sağlık meslekleri, fizik, çevre mühendisliği, jeoloji, doğa bilimi, veteriner bilimi ve tıbbı, eczacılık, toksikoloji ve ilaç bilimi, psikoloji alanlarında 2.261 Dergiye tam metin erişim sağlar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------SCOPUS, Bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır

ScienceDirect Yardım
SciVerse Hub Kullanıcı Eğitimi

(Tam Metin)

Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Instute of Electrical Engineers (IEE) organizasyonlarına ait 1950 yılından bu yana yayınlanmış olan bütün süreli yayın, konferans bildirileri ve Standartlara ait 976.857'i aşkın dokümana tam metin erişim imkanı sağlamaktadır. 413 Dergi,
880.000 Konf.Bildirisi 1.800 Standart'a erişim sağlar.

IEEE Online Tanıtım

IEEE Yardım

(Tam Metin)

 

Taylor ; Francis veritabanı; Tarım, Sanat , Kimya, Bilgisayar bilimi, Eğitim, Mühendislik ve teknoloji, Coğrafya, Sağlık bilimleri, Matematik, Sosyal bilimler, Fizik ve astronomi alanlarında 979 Dergiye tam metin erişim imkanı sağlamaktadır.

 

T&F Yardım

 

(Bibliyografik/Atıf)

ISI; fen bilimleri, sosyal bilimler ile sanat ve insan bilimlerinin tüm alanlarında en iyi yayınları seçer ve indeks altına alır.Bu yayınların içinde buluna çok değişik türdeki dokümanlar veri tabanına eklenir. Bu, bir yayında çıkmış olan belirli bir mektubu, düzeltmeyi, eki, alıntıyı, yazı kurulu metnini ya da tanıtım yazısını tarayabilirsiniz anlamına gelir. Kayıtlar; atıfta bulunulan referanslar, başlıklar, yazarlar, anhtar kelimeler, özet ve diğer belge ayrıntıları hakkında bilgileri içerir. Web of Science bibliyografig bir veri tabanı olmasına rağmen binlerce yayının tam metnine erişimi bir köprü ile sağlar. Tam metine erişim sağlanabilmesi ilgili elektronik yayınlara abone olmasına bağlıdır.

 

WOS Online Tanıtım

WoS Yardım

İthenticate İntihal Engelleme Programı

TURNİTİN İNTİHAL PROGRAMI

İntihal Analiz

 

 

 

 

 

 


 

 

İntihalin tespiti ve yayınlanmadan önce yazılı yapıtın özgünlüğü sağlamak için; yayıncılar, araştırmacılar, akademik kurumlar,editörler vs.. tarafından dünya çapında kullanılan İThenticate TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun Akademik yayınlarla ilgili “intihali engelleme” akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödev, tez, proje ve çalışmaları hariç) programı ULAKBİM tarafından Üniversitelerin öğretim üyelerinin hizmetine sunulmuştur.
-iThenticate; akademisyenlerin kendi draft akademik makalelerini intihal yönüyle kontrol etmeleri için sunulmuş bir programdır.
İThenticate; yazar gurupları, akademisyenler, editörler, bilimsel yayın kuruluşlarının katılımları ile 32 milyondan fazla eserini içerisinde barındıran 24 milyardan fazla web sayfasında tarama yapma imkânı sağlayan yaklaşık 122 milyon içeriğe sahip bilgi havuzunda tarama yaparak intihalin tespitinde kolaylık sağlar.
Çok kolay bir kullanımı olan yazılıma sadece mail programınıza dosya ekler gibi incelemek istediğiniz dosyayı yüklemeniz yeterlidir. Word xml, text, Postscript, PDF,HTML,WordPerpect WPD, RTF gibi dosya uzantılarını destekler.
ABC-CLIO, SAGE CrossRef, Gale, Taylor&Francis, PubMed Emerald, EBSCOhost, Oxford University Press, IEEE, Elsevier, Nature Publishing, Ovid, Pearson, McGrawHill, Wiley gibi yayınevleri ile çalışmaktadır.
NOT: iThenticate kullanım yetkisi; Dr. ve üstü ünvanlı akademisyenlere verilebilir.

- DETAYLI BİLGİ

 

 


Tez, proje, ödev ve belgelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılan TURNİTİN İNTİHAL programı kullanıma açılmıştır. Daha önce kullanımda olan Ithenticate İntihal Programı sadece makalelerin tespitinde kullanılmaktaydı. TURNİTİN ile artık Tez, Proje, Ödev vb. çalışmaların intihal tespitini de yapabilirsiniz. Deyaylı Bilgi ve Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ

 

 

 

 

Kılavuz

 

EMERALD INSIGHT

Emerald eJournals Premier veri tabanı, Emerald dergi koleksiyonda bulunan 306 adet dergiye tam metin erişim sağlamaktadır. Kapsamında ekonomi, finans, yönetim, eğitim ve lojistik gibi konuların yanı sıra turizm, mühendislik ve çevre konularındaki dergiler de bulunmaktadır.

Doğrudan Erişim linki

http://www.emeraldinsight.com/

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

 

Emerald Youtube Eğitimleri için TIKLAYINIZ


 

VIDOBU ÇEVRİMİÇİ VİDEO EĞİTİM PORTALI

Vidobu Nedir?

 

Vidobu, Türkçe bilen tüm coğrafyanın ihtiyacı olan eğitimleri, alanında uzman eğitmenler ile sağlayan en iyi online video eğitim platformudur.

Vidobu online video eğitim platformu, HD kalitesinde izlenen içeriğini sürekli güncel tutmayı, özgün hazırlanmış örnek dosyalar sayesinde kolay öğrenmeyi, alanında uzman eğitmenlerle çalışarak en iyi olmayı sürdürmeyi hedeflemektedir.

 


 

Kazancı Hukuk İÇTİHAT, MEVZUAT ve HUKUK ESERLERİ BİLGİ BANKASI

 

Kazancı Hukuk Bilgi Bankası hakkında detaylı bilgilere erişmek için : TIKLAYINIZ

Kazancı Hukuk Bilgi Bankası Arama Motoruna Erişmek için : TIKLAYINIZ

Arama Motoru kullanımı hakkında bilgi için : TIKLAYINIZ

 

 


 

 

 

 

JURIX (Hukuk Dergisi)

 

 

 

 • Kütüphanemiz ''JURIX (Hukuk Dergisi)'' veritabanına abone olmuştur. Jurix Türkiye'de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makaleleri size sunmayı hedefleyen bir veritabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan dergilerin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

 

       ERİŞİM ve DETAYLI BİLGİ İÇİN : https://www.jurix.com.tr/

 


 

                  

LEGAL YAYINCILIK

 

 • Kütüphanemiz Legal Veritabanına abone olmuştur. Legal Yayıncılık yalnızca hukuk alanında faaliyet göstermekte olup kuruluş amacını hukuka katkı olarak belirlemiştir. Legal Yayıncılık yayınladığı akademik ve uygulamaya yönelik onu aşkın hakemli hukuk dergisi ve Legalbank isimli elektronik hukuk bilgi bankası ile Türkiye'nin hukuk alanındaki en büyük basın-yayın organı konumundadır.

 

 

ERİŞİM ve DETAYLI BİLGİ İÇİN :                              

                                                              Dergi ve Kitaplar için www.legal.com.tr

                                                               

                                                             Yargı Kararları ve Mevzuat Bankamıza www.legalbank.net


 

 

 

 


 

 

 • Kütüphanemiz Columbia Internatıonal Affaırs Online (CIAO) veritabanına üye olmuştur. CIAO, uluslararası ilişkiler konu alanında dünyanın en kapsamlı kaynaklarından biri olarak kabul edilmektedir.
  1988 yılından günümüze kadar uzanan ve aylık olarak güncellenen dergiler, kitaplar, politika özetleri,
  önde gelen akademisyenlerin hazırladığı vaka calışmalarını, Economist Intelligent Unit tarafından
  hazırlanan ülke raporlarını ve öğrencilerin uluslararası ilişkiler konu alanındaki çalışmalara yatkınlık
  kazanmalarına yardımcı ders materyallerini kapsayan bir koleksiyona erişim vermektedir. Toplamda
  an itibariyle 35,379 başlığa 1988 yılından günümüze erişim sağlamaktadır.

 

ERİŞİM ve DETAYLI BİLGİ İÇİN :

https://www.ciaonet.org/