Deneme Veritabanları 

YENİ>>LEGAL VERİTABANI DENEME 

 

 Legal Veritabanı 12 Nisan 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Legal Veritabanı; Legal Yayıncılık tarafından yayınlanan akademik ve uygulamaya yönelik ondan fazla hakemli hukuk dergisini, araştırma, tez, mevzuat, ders, uygulama ve doktrin içerikli kitapları içermektedir.

 

Ana sayfada sağ üst köşede yer alan “Online Kütüphane” sekmesine tıklayarak veritabanına giriş yapabilirsiniz.

 

Erişim Linki: https://legal.com.tr/default

 

 

 YENİ >> PEARSON DENEME VERITABANI

PEARSON VERITABANI ICIN TIKLAYINIZ

Kullanım kılavuzu için Tıklayınız

 


 

YENİ>>JURiX Hukuk Veritabanı Deneme Erişimi [Bitiş T. 03.06.2017]

 JURiX Hukuk Veritabanı üniversitemiz IP'leri üzerinden 03.06.2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

 JURiX Doğrudan Erişim Lİnki için TIKLAYINIZ

 Jurix Dergileri Listesi için TIKLAYINIZ

 JURiX Tanıtım Broşürü için TIKLAYINIZ 

 Jurix Hakkında;

  Jurix Türkiye'de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makaleleri size sunmayı hedefleyen bir veritabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan dergilerin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

 Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veritabanımıza eklenmektedir.

 Jurix sayesinde onlarca dergi, yüzlerce sayı ve binlerce makaleyi basılı ortamda araştırmakla vakit kaybetmeyecek bir kaç saniyede aradığınız bilgiye ulaşacaksınız. Böylece önünüzdeki davalarda, konusunda uzman binlerce yazarın size sunacağı çözümlerden faydalanma imkanı bulacaksınız.

 Jurix ülkemizde bir ilke imza atarak, dergilerle başladığı bu dijitalleştirme projesine çok sayıda hukuk kaynağını ekleyerek hukuk yayıncılığını farklı bir mecraya taşımayı amaçlamaktadır. Tüm hukuk kaynaklarına okuyucularımızın istediği yerden, istediği zamanda, istediği cihazla ulaşabilmesi için bu ilk adımdır.

 Ayrıca Jurix'e abone olarak, sadece tek bir dergi için ödeyeceğiniz basılı dergi abonelik fiyatına veritabanındaki tüm dergilere ve ilk günden bugüne kadarki tüm arşivlerine sınırsız olarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Dijitalleşme size sadece kolaylık değil, uygun fiyatlara kaynaklara ulaşabilme imkânı da sunacaktır.

 Teknolojinin avantajlarını mesleğinizde kullanmanız dileğiyle.

 


 

YENİ>> VideoLMS Video Eğitim Yönetim Sistemi Deneme Erişimi (Bitiş T. 31 Aralık 2017)

VideoLMS Video Eğitim Yönetim Sistemi içerisinde yer alan 111 set ve 6804 videolu eğitimler (sadece temel seviye eğitimler) ARALIK 2017 sonuna kadar, aşağıdaki ilgili link üzerinden @hku.edu.tr uzantılı e-postası olan olan tüm akademisyen, personel ve öğrencilerinizin kullanımına açılmıştır.

Kayıt ol işleminden sonra @hku.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek ücretsiz videoları  izleyebilirsiniz.

 Video Eğitim Sistemi Doğrudan Erişim Linki : http://hku.videoegitim.com/

VideoLMS Video Eğitim Yönetim Sistemi Tanıtım Broşürü için TIKLAYINIZ

 VİDEOLMS NEDİR? (SİZE ÖZEL VİDEO EĞİTİM SİSTEMİ (V-LMS)


YENİ>>www.kanunum.com  Deneme Erişimi (Bitiş T. 15 Mayıs 2017) 

 http://www.kanunum.com Veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemiz IP'leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

Kanunum’un veritabanı, teyidi yapılmış, metinsel tarihçesi oluşturulmuş ve birbiriyle ilişkilendirilmiş bir içerikte, yasama, yürütme ve yargı kurumlarının ürettiği hukuki metinleri sunmaktadır. İçeriğimiz ek bilgilerle işlenmiş olarak, kaynak metinlerle birlikte sunulurlar.

Kanunum’da kanun, KHK ve Sermaye Piyasası Kurulu, Kamu İhale Kurumu ve Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu gibi kurum mevzuatını, Maliye Bakanlığı tarafından esas alınan özelgeleri (mukteza), 1928 yılı sonrası Resmi Gazete içeriğini, Başbakanlıkça yayınlanan yönetmelik, tebliğ ve genelgeleri, resmi kanallar yoluyla kamuya açılmış olan birçok Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay kararlarını, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını, 90 yıllık TBMM Tutanak Dergisi içeriğini ve TBMM Genel Kurul ve Komisyon gündemindeki tasarılarını bulabilirsiniz.
 
Kanunum.com Galatasaray ÜniversitesiKoç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, T.B.M.M. gibi kurum kampüsleri yanında İstanbul'un ve Ankara'nın önemli birçok hukuk bürosu ve müşavirliğinde de kullanılmaktadır. Üye kurum ve kullanıcılara buradan (http://www.kanunum.com/Hakkimizda/12) ulaşabilirsiniz.
 
Kanunum'u diğer emsal veritabanından ayıran özellikleri detaylı olarak  da buradan (http://www.kanunum.com/Hakkimizda/2) görebilirsiniz.
 

 


 

McGraw Hill - ACCESS PHYSIOTHERAPY Deneme Erişimi (Bitiş T. 14 Şubat 2017) 

McGraw Hill - ACCESS PHYSIOTHERAPY AccessPhysiotherapy® fizik tedavi konusunda öğrenciler, eğitimciler için sunulan ödüllü bir kaynaktır. Online fizik tedavi kaynakları, önde gelen McGraw-Hill metinlerden içerik, interaktif görüntü dosyaları, multimedya ve esnek müfredat araçları ile konusunda eşiz bir kaynaktır.

Erişim linki: http://AccessPhysiotherapy.mhmedical.com

Erişim Dönemi : (Son erişim tarihi): 14 Şubat 2017

Tanıtım broşürü için TIKLAYINIZ


 İdealonline Süreli Yayın Veritabanı Deneme Erişimi (Bitiş T. 31.12.2016)

 

 Tıp, fen bilimleri, edebiyat, tarih, sanat, mühendislik gibi alanlarda kapsamlı ve geniş bilgiyi Türkçe kaynaklarda da bulabilmek için oluşturulan bir elektronik veritabanı olan idealonline üniversitemiz IP'leri üzerinden aralık'16 ayı somuna kadar deneme erişimine açılmıştır. 

Erişim için  : http://www.idealonline.com.tr/

İdealonline Hakkında;

İdealonline, tıp, fen bilimleri, edebiyat, tarih, sanat, mühendislik gibi alanlarda kapsamlı ve geniş bilgiyi Türkçe kaynaklarda da bulabilmek için oluşturulan bir elektronik veritabanıdır.

İdealonline, bir kişiye dünyanın herhangi bir yerinden bilgisayarıyla yukarıda belirttiğimiz alanlarda her türlü bilgiye ulaşabilme imkanı sağlayan bir platformdur.

Amacımız nedir?

Güncel bilgi kaynaklarına yada arşivlerde okuyucularını bekleyen değerli kaynaklara, araştırmacıların, meraklı okuyucuların hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmelerini ve ulaştıkları bilgilerden etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak elektronik ortamda bir platform oluşturmaktır.

Özellikle baskısı tükenmiş eserlerdeki yada yıllardır çıkan süreli yayınlardaki bilgi birikimi ya sayfalar arasında kaybolmakta yada araştırmalarda ciddi bir zaman ve maliyet kaybına neden olmaktadır. Bu da kurumlar için ekonomik bir değer ifade etmemektedir. İdealonline, veritabanı bu bilgileri kurumlar için kolay ulaşılabilen bir kaynak haline gelmesini sağlayarak, ekonomik değer olarak kuruma dönmesini hedeflemektedir.

Neden Türkçe Elektronik Veritabanı?

Bilgi ve teknoloji çağında bilgiye mobil olarak kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilme yönünde oluşan talep kütüphane, kitap gibi somut varlıkların giderek soyutlaştırılmasına ve sanal ortama aktarılmasına neden olmaktadır.

Üniversiteler, kolejler, dernekler gibi kurumların, elektronik bilgi kaynaklarına ayırdığı bütçeler her geçen gün artmaktadır. Araştırmacılar, öğretim görevlileri, öğretmenler, öğrenciler artık elektronik ortamdaki yabancı bilgi kaynaklarına ulaşımdaki kolaylığı ve zenginliği Türkçe kaynaklarda da bulmayı istemektedirler.

Ne gibi faydaları olacak?

Kitaplara kolayca erişim imkanı sağlanacak,

Dergilerin geçmiş ve güncel sayılarına ulaşmak kolaylaşacak,

Kütüphaneler kullanıcıların ayağına getirelecek,

Mekan ve zaman kısıtını ortadan kaldırarak dünyanın her tarafından istenilen zamanda 7/24 bilgi arşivine ulaşım imkanı sağlanacak,
Yazılı kaynakların tahriş olmadan korunması sağlanacak,
Kullanıcılar aradıkları bilgilere kolayca ulaşma imkanı elde edecek,
Elektronik ortama aktarılan kaynaklara araştırmacıların daha kolay ulaşması sağlanmış olacak. Buda Türkçe daha fazla kaynak yayınlanmasına ve araştırmacaıların eser verimliliğinin artmasına neden olacaktır,
Yayınlanan eser sayısındaki artış; bilgi kalitesindeki artışı da beraberinde getirecektir,
Türkçe kaynaklarda bilgi paylaşımı artacak,
Yurtdışından Türkçe kaynaklara ulaşmak isteyenler, istedikleri kaynaklara kolayca ulaşabilme imkanına sahip olacaklar,
Öğrenciler, öğretmenler, öğretim görevlileri, araştırmacılar Türkçe bilgi kaynaklarına kolaylıkla ulaşma imkanına sahip olacaklar.

İdealonline, veri tabanı ek olarak neleri sağlayacak?

Sanal ortamda herkes kendi kütüphanesini oluşturabilecek, kullanıcı kendi kütüphanesine istediği dergileri, kitapları koyabilecek,
Etkin arama motoru sayesinde istenilen bilgiye kolayca erişim imkanı elde etmiş olacak,
Basit ve kolay okuma platformu sağlanacak,
Çalıştığı projeleri, okuduğu metinleri tanımladığı klasörler altında toplayabilecek,
Basılı kitap okur gibi elektronik ortamda metinleri okuyacaklar, önemli görülen yerlerin altını çizip notlar alabilecekler,
Metinleri okurken ansiklopedi ve sözlüklere başvurabilme imkanı sağlanacak.


Films on Demand Video Veritabanı Deneme Erişimi

Infobase tarafından sunulan, video içerikli veritabanı "Films on Demand" üniversitemiz IP’leri üzerinden Aralık'16 ayı  sonuna kadar deneme erişimi açılmıştır.

 

Veritabanı erişimi için TIKLAYINIZ

 

Films on Demand Hakkında;

 

Films on Demand, birçok konu başlığında 10000'den fazla video içermektedir. 

 

Ayrıca kurumunuzda hazırlanmış videoları ekleyerek kendi kurum videolarınızı kullanıcılarınıza aynı platform üzerinden sunabilirsiniz. Ekte ilgili broşürü gönderiyorum.

 

Films on Demand, sınırsız kullanıcılı olup birçok bölümünüzde rahatlıkla kullanılabilir ve derslerde müfredatın bir parçası olabilir.

 

 • Binlerce videonun segmentlere ayrılmasıyla oluşturulan kolay kullanılabilir klipler
 • Güçlü tarama aracı
 • Videoları paylaşma, kaydetme ve düzenleme ve özelleştirilebilir liste oluşturma
 • Binlerce video için altyazı ve etkileşimli anlatım (videoyu takip eden yazılı metin)
 • Her video için ücretsiz MARC kayıtları 
 • Chicago, MLA, Harvard ve APA formatlarında dinamik atıf bilgisi
 • EasyBib, NoodleTools ve RefWorks entegrasyonu
 • Blackboard, Moodle ve diğer LMS sistemleri üzerinden erişim kolaylığı
 • Her ay yeni eklenen içerikler (videolar)
 • Her sayfa için Google Translate; tüm açıklamalar, metinler ve arayüz için 100'den fazla dile çeviri
 • iPad uyumlu

 


 

PsycARTICLES ve PsycBOOKS Veritabanları Deneme Erişimi (Bitiş T. 15 Aralık 2016)

American Psychological Association(APA) firması tarafından sunulan , PsycARTICLES ve PsycBOOKS veri tabanları, APA PsycNET® platformundan 15 Aralık 2016 tarihine kadar Üniversitemiz IP'leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır

 Doğrudan Erişim adres:  http://psycnet.apa.org

APA PsycARTICLES HAKKINDA

American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır.

Kapsam :

 • Kapsam : 1894’den günümüze
 • 194,000’den fazla tam metin makale
 • Çoğunluğu 1. Cildin 1. Sayısına kadar uzanan 110’un üzerinde dergiyi kapsamaktadır.  
 • Haftalık güncellenen içerik
 • PsycARTICLES içinde yer alan tüm içerik PsycINFO da indekslenmektedir.

PsycArticles içerik listesi için TIKLAYINIZ

PsycBOOKS®

 • ·         Tam metin kitaplar
 • ·         APA (1100) & diğer yayınevlerinden (3173) toplam 4.260’ın üzerinde tam metin akademik & klasik kitap
 • ·         Aylık güncellenme - yıllık abonelik
 • ·         1620- günümüze güncel ve tarihi kitaplar
 • ·         Freud, James ve Adler gibi yazarlarıda içeren klasik kitap serileri
 • ·         PsycBOOKS; klasik kitaplar, davranış bilimleri referans materyalleri, güncel araştırmalar ile ilgili temel kitapları koleksiyonunuza kazandırmaktadır.
 • ·         Psycbooks, “APA Handbooks in Psychology” referans kitap serilerini ve “APA/Oxford University Press  Encyclopedia of Psychology” de kapsamaktadır.
 • ·         Marc kayıtları sağlanmaktadır.
 • ·         En güncel klinik teoriler & uygulamaları ve tarihsel desteklemeler (1620'lere kadar)
 • ·         Tam metin pdf erişimi bulunmaktadır.

 

PsycBooks İçerik listesi  için TIKLAYINIZ


 

 ASCE Library Veritabanı Deneme Erişimi (Bitiş T. 31.12.2016)

 The American Society of Civil Engineers (ASCE)  veritabanı 31 Aralık 2016 tarihine kadar üniversitemiz IP’leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır

 ERİŞİM LİNKİ: http://ascelibrary.org/

1852 yilinda kurulan The American Society of Civil Engineers (ASCE) 123,000’den fazla inşaat mühendisini temsil eden profesyonel bir dernektir. Dunyanin en genis arastirma ve uygulama makalelerinin sunuldugu bu koleksiyona abonelik yoluyla online olarak erisebilirsiniz.

• Kuruluşunun üzerinden 150 yıldan fazla zaman geçmiş olan ASCE, bugün inşaat mühendisliği alanında mükemmellik konusunda dünya lideridir.

• Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadir

• 33 adet ASCE Dergisinin 1983 yılından günümüze dek olan tüm sayıları.

• 2000 yılından günümüze dek olan 315 ASCE Proceedings 31,000’den fazla teknik makale icerir.


  Tümer Altaş e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi Veritabanı Deneme Erişimi (Bitiş T. 16.11.2016)

e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlananlar için Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanının demosu tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin erişimine açılmıştır.

Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. 
Veritabanı İçeriği:
•        (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
•        PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
•        IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
•        TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
•        Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
•        Cümlede Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
•        Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
•        Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
•        Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik.

Deneme Erişimi İçin Aşağıdaki Adımları Takip Ediniz:
•        http://eyds.tumeraltas.com.tr/taltasdemo adresine giriniz.
•        “Üniversiteniz, Ad ve Soyadınız” bilgilerini girip, veritabanını hemen denemeye başlayabilirsiniz.
•        Deneme sonrası, veritabanı kullanımı hakkındaki geri bildirimleriniz bizim için önemlidir. 


YENİ>> Rosetta Stone Dil Eğitim ve Öğretim Seti Deneme Erişimi (Bitiş T. 1 Aralık 2016)

Online dil eğitimi ve öğretim seti olan Rosetta Stone Library Solution1 Aralık 2016 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde (Dynamic Immersion), ezberleme ve çeviri yapmak zorunda kalmaksızın konuşma, yazma, okuma ve anlama becerilerini, doğal yöntemlerle öğrenmeye yardımcı olmaktadır.

Enstitü e-mail adresiniz ve belirleyeceğiniz bir şifre (en az 6 harf ve 1 rakam) ile hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

Veritabanları sayfasına erişim için TIKLAYINIZ


 

YENİ>>> Vidobu Online Eğitim Video Kütüphanesi Deneme Erişimi (Bitiş T. : 15.11.2016)

 

Vidobu Online Eğitim Video Kütüphanesi Üniversitemiz IP’leri üzerinden 15.11.2016 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Ana ekran üzerinden üyeliği aktive et butonu ile bir kereye mahsus olmak kaydı ile şifre alınacaktır. Kullanıcılar daha sonra oluşturmuş oldukları şifre ile 15/11/2016 tarihine kadar deneme veri tabanına sınırsız erişim sağlayabileceklerdir.

 

Vidobu, Dünyada Türkçe bilen tüm coğrafyanın ihtiyacı olan eğitimleri, alanında uzman eğitmenler ile sağlayan en iyi online video eğitim platformudur.

 

 Erişim Linki : http://www.vidobu.com/edu/hku

 

Eğitim İçerik Listesi için TIKLAYINIZ

 

Vidobu Görsel Afiş  

 

Vidobu Hakkında;

 

Vidobu Online Video Eğitim Platformu, HD kalitesinde izlenen içeriğini sürekli güncel tutmayı, özgün hazırlanmış örnek dosyalar sayesinde kolay öğrenmeyi, alanında uzman eğitmenlerle çalışarak en iyi olmayı sürdürmeyi hedeflemektedir.

 

 • 7/24 izle. Öğren.
 • Tamamladığın eğitimlere ait alacağın katılım sertifikası ile eğitimlerini belgele.
 • Sektörden özenle seçilen alanında uzman eğitmenlerle en iyi içeriği izle.
 • Bilişim dünyasının hızına ayak uydurabilmen için, sürekli güncellenen içerikler.
 • Hem bilgisayarından, hem de tablet ve mobil cihazlarından izle.
 • Tüm videoları HD kalitesinde izle. Eğitimlerdeki en ince ayrıntıları bile kaçırma.

 


 

 Nutrition Reference Center Veritabanı Deneme Erişimi (Bitiş T. 13.05.2016)

 

Nutrition Reference Center Veritabanı Üniversitemiz IP’leri üzerinden 13 Mayıs 2016 tarihine kadar  deneme erişimine açılmıştır.

EBSCO’nun en yeni veritabanlarından Nutrition Reference Center kanıta dayalı geliştirilmiş olup alanındaki en önemli referanstır. Beslenme uzmanları ve diyetisyenler için eğitim, uygulama ve araştırma ile ilgili kaynak sağlayabilmek amacı ile tasarlanmıştır.

 Nutrition Reference Center’da içerik araması yapmak kullanıcı kolaylığı sağlayan arayüzü ile çok basittir. Bilgi, arasında kolaylıkla geçiş yapılan sekmeler(Hastalıklar, Gıda, Kitaplar, Beceri Geliştirme vb.) ile sağlanır. Nutrition Reference Center yazarları ciddi bir kanıta dayalı metodoloji ve protokole sıkı sıkıya bağlıdır. EBSCO olarak amacımız objektif ve tarafsız bilgi sağlayarak beslenme uzmanı ve diyetisyenlerin hastaları ve danışanları için en iyi kararları almasını desteklemektir. Veritabanı ile ilgili daha detaylı bilgiler aşağıdadır

Erişim linki;         http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=nuc

Deaylı Bligi;

Veritabanı sunumu 1

Veritabanı sunumu 2


 

 Vidobu Online Eğitim Video Kütüphanesi Deneme Erişimi (Bitiş T. 13.05.2016)

 Vidobu Online Eğitim Video Kütüphanesi Üniversitemiz IP’leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

 İçeriğe erişmek için  vidobu linki üzerinden ana sayfaya geldiğinde üyeliği aktive et butonu ile bir kez şifre oluşturmaları gerekmektedir. Şifre oluşturulduktan sonra 13 Mayıs 2016 tarihine kadar deneme erişimine ücretsiz ulaşılabilecektir.

 Vidobu, Dünyada Türkçe bilen tüm coğrafyanın ihtiyacı olan eğitimleri, alanında uzman eğitmenler ile sağlayan en iyi online video eğitim platformudur.

 Erişim Linki : http://www.vidobu.com/edu/hku

Eğitim İçerik Listesi için TIKLAYINIZ

Vidobu Afişi 1

Vidobu Afişi 2

 

Vidobu Hakkında;

Vidobu Online Video Eğitim Platformu, HD kalitesinde izlenen içeriğini sürekli güncel tutmayı, özgün hazırlanmış örnek dosyalar sayesinde kolay öğrenmeyi, alanında uzman eğitmenlerle çalışarak en iyi olmayı sürdürmeyi hedeflemektedir.

 • 7/24 izle. Öğren.
 • Tamamladığın eğitimlere ait alacağın katılım sertifikası ile eğitimlerini belgele.
 • Sektörden özenle seçilen alanında uzman eğitmenlerle en iyi içeriği izle.
 • Bilişim dünyasının hızına ayak uydurabilmen için, sürekli güncellenen içerikler.
 • Hem bilgisayarından, hem de tablet ve mobil cihazlarından izle.
 • Tüm videoları HD kalitesinde izle. Eğitimlerdeki en ince ayrıntıları bile kaçırma.

 

 CINAHL Complete Veritabanı Deneme Erişimi

 

45 günlük (Şubat 15) CINAHL Complete deneme erişimine  açılmıştır. 

CINAHL® Complete; hemşirelik, hasta bakımı ve benzer konulardaki temel dergileri içeren dünyanın en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.

 Deneme erişimi sonunda lütfen görüşlerinizi bize iletiniz.

Erişim linki;                        http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ccm

İngilizce detaylı bilgi;       https://www.ebscohost.com/nursing/products/cinahl-databases/cinahl-complete

                   Türkçe  Detaylı Bilgi için Tıklayınız



Emerald Premier Veritabanı Deneme Erişimi-Bitiş T. 31.12.2015
 
 
Uluslararası alanda en fazla bilinen ve akademik kurumlar tarafından en fazla kullanılan HeinOnline Veritabanı 31 Aralık 2015 tarihine kadar deneme erişimine açılmış olup ve 1 Ocak 2016'dan itibaren de 1 yıl boyunca abone olunacaktır.
 
HeinOnline uluslararası hukuk ve hukuk tarihi alanlarında yaklaşık 1.900'den fazla  tam-metin hukuk dergisine erişim sağlar. Ünlü hukukçular tarafından yazılmış hukukun her alanına yönelik çok sayıda hukuk klasikleri, raporlar ve örnek davaları da içeren bu veri tabanı koleksiyonundaki belgeleri orijinal sayfa görüntüsü ile kullanıcıların hizmetine sunar. HeinOnline veri tabanında, Hukuk dergileri koleksiyonu, Federal mahkeme kayıtları, uluslararası anlaşmalar ve sözleşmeler, yüksek mahkeme kararları gibi temel koleksiyonlar yer almaktadır.
 

 

Emerald Premier Veritabanı Deneme Erişimi-Bitiş T. 15.07.2015

Emerald Yayınevine ait 300 dergi ve 120.000 makaleden oluşan Emerald Premier e-dergi veri tabanına 15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri için deneme erişimi açılmıştır. Denemeye açılan dergilere aşağıdaki konu başlıklarına göre erişilebilir:

 

-       Accounting, Finance & Economics

-       Business Management & Strategy

-       HR, Learning & Organization Studies

-       Information & Knowledge Management

-       Marketing

-       Operations, Logistics & Quality

-       Property Management & Built Environment

-       Public Policy & Environmental Management

-       Tourism & Hospitality Management

-       Education

-       Engineering

-       Health & Social Care

-       Library Studies

Doğrudan Erişim Linki için : http://www.emeraldinsight.com/

 


CEJD Çin e-Dergi Veritabanı Deneme Erişimi-Bitiş T. (30 Haziran 2015)

China English Journals Full-text Database (CEJD)  30 Haziran 2015 tarihine kadar Üniversitemiz IP’leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Linki; http://en.oversea.cnki.net/kns55/brief/result.aspx?dbPrefix=CEJF 

CEJD Çin’de yayımlanan 300 civarında İngilizce akademik e-dergiyi içermektedir.

Temel Bilimler, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Sağlık Bilimleri, Ziraat, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Eğitim alanlarında e-dergiler

SCI ve EI’nin indekslediği dergiler Konu, yazar, kurum, makale başlığı, makale özeti, anahtar sözcük veya tam metin içinde arama yapabilir, PDF formatında tam metin makaleleri indirebilirsiniz.

 Türkiye’ den bilim insanlarının yazdığı 600 e yakın İngilizce akademik e-makale bu veritabanında mevcuttur. Veritabanında şu an itibariyle bulunan 300 dergiden 217 si İngilizce tam metinlidir. 170 adet tam metin dergi de bu veritabanının dışında hiçbir veritabanında  ayrıca mevcut değildir. 

 


 Oxford Journals Online Deneme Erişimi-Bitiş.T (15 Ağustos 2015)

Oxford Journals Online veri tabanı 15 Ağustos 2015 tarihine kadar Üniversitemiz IP’leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Lİnki : http://www.oxfordjournals.org/en/

Oxford Journals elektronik dergi veritabanı ekonomi, işletme, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler alanında 306 adet tam metinli (full text) dergiyi içermektedir.


Kluwer Law International Veritabanı Deneme Erişimi- Bitiş T. (19 Haziran 2015)

Kluwer Law International (KLI) veri tabanı 19 Haziran 2015 tarihine kadar Üniversitemiz IP’leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

 KLI Erişim linki: https://www.kluwerlawonline.com/

KLI Hakkında;

1995 yılında kurulan Kluwer Law International (KLI) (www.kluwerlawonline.com)  tümdünya çapındaki iş adamları, hukuk profesyonelleri ve akademisyenler için uluslararası İngilizce hukuk kaynakları üreten bir yayınevidir. 

KLI, hukuk dünyası için hukuk kaynaklı içerikler ve ilgi alanı tüm dünyayı kapsayan araçlar sağlamaktadır. Dünya çapındaki hukuk profesyonellerinin ihtiyaçlarını en güncel içeriklerle karşılayabilmeye odaklı  yayınlar üretmektedir.

 • 13 farklı konu alanı
 • 21 uluslararası hakemli dergi
 • Uluslararası Hukuk Ansiklopedileri
 • 58 Danışma Kaynağı

Temel Çalışma Alanları:

 • International Commercial Arbitration: Taraflar arasındakı uluslararası ticari anlaşmazlıkları çözmek adına ortaya konulan mahkeme kararlarını (tahkimler) içerir.
 • Competition / Antitrust Law: Avrupa Birliği (AB) ve Amerika mahkemelerinin yetki sınırlarına odaklı  rekabet yönetimi uygulamalarını konu alır.
 • Intellectual Property: Patent, Marka ve Telif Hakları ile ilgili konuları kapsar.
 • Corporate / Commercial Law: Uluslararası iş/işletmeler ve ticari işlemlerin kontrolünü sağlayan hukuki yapıyı inceler.
 • European Union Law: Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki hukuk sistemleri tarafından yürütülen anlaşmalar ile kanun ve mahkeme hükümlerini konu alır.
 • International Taxation: Sınır ötesi ticari işlemlerin söz konusu olduğu karmaşık vergi hukuku konularını ele alır.
 • International Trade Law: Uluslararası sınırlar veya bölgeler arasındaki sermaye, mal ve hizmet değişimlerini düzenleyen kuralları içerir.


Jaypee Digital Sağlık Bilimleri Kütüphanesi Deneme Erişimi-Bitiş T. (25 Haziran 2015)
 
Jaypee Digital Sağlık Bilimleri Kütüphanesi   25 Haziran 2015 tarihlerine kadar  üniversitemiz IP leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.
 
Jaypee Digital Erişim adresi: http://www.jaypeedigital.com
 
 
 Jaypee Digital  Sağlık Bilimleri Kütüphanesi Hakkında;

Anadili İngilizce olmayanlar için anlaşılabilir akademik İngilizce ile yazılmış;

700’den fazla ders e-kitabı (textbook), 1700’den fazla akademik e-kitap olmak üzere toplam 2400 e-kitap,

3000’den fazla ameliyatları gösteren ve sesli anlatımlı video,

Eski sayıları ve en son sayılarına erişilebilen 36 e-dergi içermektedir. Bu 36 e-derginin 12 tanesi doğrudan dişçilik ile ilgilidir.

 Kullanıcılar tüm kitap chapterlarını ve makaleleri bilgisayarlarına indirebilirler.

2400 e-kitap, 3000 video ve 36 e-dergi Jaypee Digital’ın kendi özel yayınlarıdır. Başka hiçbir veritabanında mevcut değildir ve diğer veritabanlarıyla çakışma yoktur.


 LexisNexis Academic Veritabanı Deneme Erişimi -Bitiş T.(30 Haziran 2015)

LexisNexis Academic Veritabanı Üniversitemiz IP’leri üzerinden 30 Haziran 2015 tarihine kadar deneme açılmıştır.

 LexisNexis Academic URLhttp://academic.lexisnexis.eu

 LexisNexis Academic Kullanım Kılavuzu

LexisNexis Academic Tanıtım Broşürü

 LexisNexis Academic ile ilgili detaylı bilgi ve kullanım için videoyu izleyebilirsiniz Academic product demo.

 Veritabanını daha etkili kullanmak için  QuickCard kullanabilirsiniz.

LexisNexis ürünleri hakkında daha fazla bilgiye web sayfasından ulaşabilirsiniz.

 LexisNexis Academic Veritabanı Hakkında;

8 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet eden 1,500'den fazla kütüphane tarafından kullanılan web tabanlı LexisNexis Academic hizmeti, özellikle akademik dünya için tasarlanmış bir üründür. LexisNexis Academic binlerce güvenilir kaynağa hızlı erişim imkanı sunar. Bu hizmet haberlerden, hukuki, mali, tıbbi bilgilere ve genel referans bilgisine kadar uzanan6,000'den fazla yayından oluşmaktadır. LexisNexis, hukuk, işletme, finans, ekonomi ve tıp alanlarında; hukuki, finansal ve tıbbi kaynakları çevrimiçi ortamda kullanıma sunmaktadır.


SAGE Premier Veritabanı Deneme Erişimi- Bitiş T. (19 Haziran 2015)

İsletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji, Tıp gibi birçok disiplinde ekli listede yer alan 730 dergiye erişim imkanı sunan SAGE PremierÜniversitemiz IP’leri üzerinden  19 Haziran 2015 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 SAGE Erişim Adresi: http://online.sagepub.com/

SAGE Dergileri Listesi İçin TIKLAYINIZ


YENİ>>Cambridge Journals Online Veritabanı  Deneme Erişimi-Bitiş T. (30 Haziran 2015)

Cambridge Journals Online veritabanı  30 Haziran 2015  tarihine kadar üniversitemiz IP'leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.  

 Cambridge Journals Online Bilim, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında, Cambridge University Press tarafından yayınlanan 300’den fazla tam metin yayın içeren online dergi koleksiyonudur.

Erişim Adresi :  www.journals.cambridge.org 

Türkçe Kullanım kılavuzu için TIKLAYINIZ

Quick Start User Guide

CJO Konu Başlıklarında Göre Dergi Listesi


The American Society of Civil Engineers (ASCE) Deneme Erişimi- Bitiş T. 30 Haziran 2015

 The American Society of Civil Engineers (ASCE) veritabanı  30 Haziran 2015 tarihine kadar üniversitemiz IP’leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır

 Erişim adresi : http://ascelibrary.org/

ASCE Hakkında;

1852 yilinda kurulan The American Society of Civil Engineers (ASCE), 123,000’den fazla inşaat mühendisini temsil eden profesyonel bir dernektir.

Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır

29 Yıllık Online Arşivin tamamı, 2013 ASCE Online Research Library aboneliği kapsamındadır: 

·        1983 yılından günümüze kadar yayınlananan 35 adet ASCE dergisinde 63,000 makale

·        2000 yılından günümüze dek olan 428 ASCE Proceedings 43,000’den fazla teknik makale içerir.


 Morgan & Claypool E- kitap Koleksiyonu Deneme Erişimi- Bitiş T. 05 Haziran 2015

Morgan & Claypool elektronik kitap veritabanı 5 Haziran 2015 tarihine kadar üniversitemiz IP’leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır

 Erişim adresi:www.morganclaypool.com

Morgan & Claypool Hakkında;

MCP ile, mühendislik ve teknoloji içerikli 42 farklı konuyu kapsayan Synthesis Digital Library ile tıp/yaşam bilimleri konu alanındaki 9 farklı konu başlığını içeren Colloquium Digital Librarymonograflara sınırsız erişim imkanı sunulmaktadır.

Avantajları:

 • 2005 yılından günümüze kadar içeriklere erişim imkanı
 • DRM uygulaması olmaksızın sınırsız indirme, kaydetme, yazdırma garantisi
 • Compendex, Inspec ve PubMed gibi otorite indekslerde yer alan içerikler
 • Google üzerinde taranabilirlik

 

 IMF eLibrary Deneme Erişimi- Bitiş T. 05.06.2015

IMF eLibrary veritabanı 5 Haziran 2015 tarihine kadar üniversitemiz IP'leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

 Erişim Linkihttp://www.elibrary.imf.org/

 Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

 Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ

 KISA AÇIKLAMA;IMF eLibrary veritabanı ile küresel ekonomi, finans, gelişen pazarlar, ticaret vb. konularda süreli yayınlara, e-kitaplara ve istatistiklere erişim imkanı sunmaktadır. IMF eLibrary veri tabanı ile birlikte 310 tanesi kitap olmak üzere 15000 in üzerinde çeşitli kaynağa ve bir milyondan fazla veri serisine erişim sağlanmaktadır.


 JSTOR Arşiv Koleksiyonları Deneme Erişimi-  Bitiş 25 Mayıs 2015

 JSTOR Arşiv Koleksiyonları  25 Mayıs 2015 tarihine kadar üniversitemiz IP'leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır. 

  Jstor Erişim Adresi;  www.jstor.org

 Jstor Arşiv Koleksiyonu için TIKLAYINIZ

 Jstor Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ

 JSTOR Hakkında;

 JSTOR veritabanı, uluslararası düzeyde yayınlanmış  hakemli dergileri kapsamaktadır.

  Derginin ilk çıkış yılından günümüze kadar olan  (son 2-5 yılı hariç) tüm sayılara tam metin erişilmektedir.

 JSTOR veritabanı; Antropoloji, Arkeoloji, Ekoloji, Amerika ve Afrika çalışmaları, Asya

 Çalışmaları, Bitki Bilimi, İşletme, Orta Doğu Çalışmaları, Ekonomi, Maliye, Eğitim, Fen

 Bilimleri, Tarih Bilimi, Dil, Edebiyat, Latin Amerika Çalışmaları, Felsefe, Siyaset Bilimleri,

 Nüfus Etüdleri, Sosyoloji, Coğrafya, Din, Folklor, Film, Gösteri Sanatları, Müzik, İstatistik ve Matematik gibi konuları kapsamaktadır.

 


ACLAND’S VIDEO ATLAS OF HUMAN ANATOMY VERİTABANI DENEME ERİŞİMİ- Bitiş 10 Nisan 2015

 Wolters Kluwer Ovid firması tarafından sunulan, ACLAND’S VIDEO ATLAS OF HUMAN ANATOMY veri tabanı 10 Nisan 2015 tarihine kadar Üniversitemiz IP adresleri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

 Erişim Adresi için TIKLAYINIZ

Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

 ACLAND’S VIDEO ATLAS OF HUMAN ANATOMY HAKKINDA;

 Anatomi eğitim ve öğrenimini destekleyici nitelikte kadavra örneklerini içeren 300 ‘den fazla 3 Boyutlu Anatomi Videoları’na erişim sağlayan online bir veritabanıdır.  İçerik içinde yer alan Quiz/soru ve cevaplar ile öğrencilerin kendilerini sınavlara hazırlamaları için interaktif bir kaynağa erişim sunulmaktadır.

Acland’s Human Anatomy 3 boyutlu kadavra görüntülerinparçalara ayrılmış, parlak renklerle canlı vücutta göründükleri gibi sunmaktadır.  Tıp öğrencileri, hemşirelik ve yardımcı sağlık hizmet çalışanları ve pratisyen hekimlere yönelik anatomi gösterimi ve kas fonksiyonlarının öğretimi için kullanılmaktadır.

 İçerik içinde yer alan videolar; kaslar, tendonlar ve eklem bölgeleri gibi hareketli yapıları günlük yaşantıda kullanıldıkları gibi göstermektedir. Video klipler karmaşık yapıları adım adım oluşturmaktadır – kemiklerden yüzey anatomisine – anatomik yapı ve fonksiyonları erişime sunmaktadır. Belirlenmiş yapıların net anlatımı ile öğrenim ve araştırma desteklenmektedir.


 

 SAGE Premier Veri Tabanı Deneme Erişimi- Bitiş T. 15.11.2014

İsletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji, Tıp gibi birçok disiplinde ekli listede yer alan 692 dergiye erisim imkanı sunan SAGE PremierÜniversitemiz IP’leri üzerinden  15 Kasım 2014 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 Erişim Adresi: http://online.sagepub.com/

SAGE Dergileri Listesi İçin TIKLAYINIZ


 Hiperkitap Veri Tabanı Deneme Erişimi- Bitiş T. 31.12.2014

Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanı olan Hiperkitap 31 Aralık 2014 tarihine kadar Üniversitemiz IP'leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

Kitap Tarama ve Erişim İçin : TIKLAYINIZ  (Konularına göre araştırma için : http://www.hiperkitap.com/ )

 Hiperkitap Kullanım Klavuzu İçin : TIKLAYINIZ

Hiperkitap Sunumu İçinTIKLAYINIZ

 

Hiperkitap broşürü için : TIKLAYINIZ

Hiperkitap Hakkında;

Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 12.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır.

Kullanıcılar; Hiperkitap’ta bulunan 12.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android cihazlara, iPad ve iPhonelara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.  “My library” özelliğiyle Hiperkitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, 60 sayfaya kadar çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler. 


 Emerald Premier Veri Tabanı Deneme Erişimi- Bitiş T. 30.10.2014

 Emerald Yayınevine ait 300 dergi ve 120.000 makaleden oluşan Emerald Premier veri tabanına 30 Kasım 2014 tarihine  kadar deneme erişimine açılmıştır. Denemeye açılan dergilere aşağıdaki konu başlıklarına göre erişilebilir:

-       Accounting, Finance & Economics

-       Business Management & Strategy

-       HR, Learning & Organization Studies

-       Information & Knowledge Management

-       Marketing

-       Operations, Logistics & Quality

-       Property Management & Built Environment

-       Public Policy & Environmental Management

-       Tourism & Hospitality Management

-       Education

-       Engineering

-       Health & Social Care

-       Library Studies

 

Dergilerinin tamamına erişmek için lütfen tıklayınız; Premier

 Dergilere Üniversitemizin IP aralıkları üzerinden erişilmekte, ayrıca şifre bilgileri gerekmemektedir. Deneme erişimi süresince tarama yapabilir, herhangi bir sınırlama olmadan makalelere tam metin erişebilirsiniz. Lütfen geri bildirimlerinizi bize iletiniz.


 

 Hukuklink Veritabanı Deneme Erişimi - Bitiş T. : 18.04.2014

Leges Yazılım ve Yayıncılık tarafından hazırlanan mevzuat ve hukuk veritabanı 18 Nisan 2014 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Hukuklink veritabanı  mevzuat ve içtihat programlarının yanı sıra  e-dergiler, makaleler, dilekçeler ve hukuk konusunda pratik bilgileri de içermektedir. 

Hukuklink Erişim Adresi : www.hukuklink.com


 Academic OneFile veritabanı Deneme Erişimi - Bitiş T. : 31 Mart 2014

14.000 den fazla başlık altında 9.000 den fazla dergi ve 6.500 den fazla full text çalışmayı içeren Academic OneFileveritabanı, 31 Mart 2014 tarihine kadar Üniversitemiz IP'leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

ReadSpeaker teknolojisi ile makalelerin hepsi MP3 formatında dinlenebilmekte veya kaydedilebilmektedir. Görme engelli kullanıcılar için özel hazırlanmıştır.

Diğer Özellikler:

 • Gale Cengage ürünlerinden biri olan Academic OneFile 40 milyondan fazla araştırmayı hizmete sunmaktadır.
 • Full-text olarak dünyaca tanınan dergi, magazin ve gazeteler anlık güncellenmektedir.
 • 14.000 den fazla başlık altında 9.000'den fazla dergi ve 6.500'den fazla full text çalışmanın tamamına Academic OneFile ile tek bir noktadan erişim mümkündür.
 • 1985 den günümüze The New York Times, The Times (London) ve daha bir çok gazeteye tam metin erişim imkanı sağlamaktadır.
 • JSTOR arşivine doğrudan linklendirme mevcuttur.
 • NPR,CNN ve CBC den binlerce haber videosu içermektedir.
 • Fransızca, İspanyonca ve diğer birçok dilde hakemli dergilere erişim olanağı sunmaktadır.

Kullanıma İlişkin Videolar:

Basic Search: http://www.youtube.com/watch?v=XUGAGLjp13E

Advanced Search: http://www.youtube.com/watch?v=F_gv6QnDJtI

Veritabanı Erişim Adresihttp://infotrac.galegroup.com/itweb/mkem96?id=mk3mt3ia1&db=AONE


 ASCE Online Research Library Deneme Erişimi (Bitiş T. : 18.12.2013)

ASCE Library Veritabanı 18.12.2013 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

Erişim Adresiwww.ascelibrary.org

  ASCE Library Hakkında :      

Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır

30 Yıllık Online Arşivin tamamı, 2014 ASCE Online Research Library  kapsamındadır:

 • 1983 yılından günümüze kadar yayınlananan 34 adet ASCE dergisinde 54,000 makale
 • 2000 yılından günümüze dek olan 390 ASCE Proceedings 35,000’den fazla teknik makale icerir.
 • Deneme erişimi e-kitapları kapsamamaktadır.

ASCE (The American Society of Civil Engineers) Hakkında : 

1852 yılında kurulan The American Society of Civil Engineers (ASCE)  123,000’den fazla inşaat mühendisini temsil eden profesyonel bir dernektir.

Kuruluşunun üzerinden 150 yıldan fazla zaman geçmiş olan ASCE, bugün inşaat mühendisliği alanında mükemmellik konusunda dünya lideridir. Profesyonel bilgiyi ilerletme ve inşaat mühendisliğinin uygulanmasını geliştirme misyonu ile ASCE, araştırma sonuçlarının geliştirilmesi ve taşınmasında, teknik yönetmeliklerde ve yönetsel bilgide odak haline gelmiştir.

 

Altyapı yenilenmesi ve geliştirilmesi, yönetmelikte liderlik gibi kilit alanlardaki stratejik önemi nedeniyle ASCE, dünya çapında kendilerini bu mesleği günlük hayatta uygulamaya adamış olan abonelerine en kaliteli yayınları, program ve servisleri sağlamaktadır.


 Wiley Online Library   Deneme Erişimi (Bitiş T. 31 Aralık 2013) 

Wiley Online Library platformunda yer alan aşağıda belirtilen tüm yayınlar  31.12.2013 tarihlerine kadar üniversitemiz deneme erişimine açılmıştır.

 • 2013 Journals Full Collection (1377 Adet Dergi)
 • The Cochrane Library Veri Tabanı
 •        17 Current Protocols (Laboratuvar El Kitapları)
 •        162 Başvuru Kaynağı
 •        13 Kimya ve Kanıta Dayali Tıp Veri tabanları

 

Deneme erişimine açılan yayınlarla birlikte platformda yer alan elektonik kitaplar dışındaki tüm kaynaklara erişim sağlanabilmektedir.

Erisim adresi: http://onlinelibrary.wiley.com/

Dergi ve Veritabanları listeleri için TIKLAYINIZ


 Euromonitor International Veritabanları Deneme Erişimi (Bitiş T. 6 Aralık 2013)

Euromonitor International'ın aşağıda yer alan  veritabanları 6 Aralık 2013'e kadar deneme erişimine açılmıştır.

 • Passport (Industries and Countries and Consumers birlesmis)
 • Industries
 • Countries and Consumers
 • Industrial
 • Cities

Erişim adresi: http://www.portal.euromonitor.com/

Veritabanları hakkında Detaylı Bigilier için : TIKLAYINIZ 


 LexisNexis Academic ve Total Patent Veri tabanları Deneme Erişimi (Bitiş T. : 4.12.2013)

LexisNexis Academic ve yan ürünü olan Total Patent veri tabanları 4 Aralık 2013 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

LexisNexis Academic URL: http://academic.lexisnexis.com.tr

Total Patent URL: https://www.lexisnexis.com/totalpatent/signonForm.do

LexisNexis Akademik

8 milyonu aşkın öğrenciye hizmet eden 1,500'den fazla kütüphane tarafından kullanılan web tabanlı LexisNexis Akademik hizmeti, özellikle akademik dünya için tasarlanmış bir üründür. LexisNexis Akademik binlerce güvenilir kaynağa hızlı erişim imkanı sunar. Bu hizmet haberlerden, hukuki, mali, tıbbi bilgilere ve genel referans bilgisine kadar uzanan 6,000'den fazla yayından oluşmaktadır.

LexisNexis, hukuk, işletme, finans, ekonomi ve tıp alanlarında; hukuki, finansal ve tıbbi kaynakları çevrimiçi ortamda kullanıma sunmaktadır. Şirketlere yönelik itibar analizine olanak sağlayan içeriği ve tarama yetileri sayesinde kullanıcılarına önemli avantajlar sağlamaktadır.

Dünyanın önde gelen gazetelerinden Le Monde, New York Times, USA Today, Die Welt, Der Spiegel, La Stampa, El Pais, NRC Handelsblad, South China Morning Post, The Times of India, Moscow Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung gibi başlıkları içermektedir. Önemli ekonomi yayınlarından Accountancy Age, The Economist, Business Week, Marketing Week, Estates Gazette, The Lawyer, The Banker, Forbes, Fortune, Economist Intelligence Unit (EIU) Reports dergileri de kullanıcılarının erişimine imkan sağlayan bir veritabanıdır. Güncel haber bilgilerine ulaşılabilmesi için Associated Press, PR Newswire, Company Newsfeed, Business Wire Plus gibi dünyanın önde gelen haber ajanslarından içerik de sunmaktadır.

LexisNexis TotalPatent

Geliştirilmiş birinci seviyedeki patent verilerini en geniş online arşivde araştırma imkanı sunan TotalPatent, inovasyon ve entelektüel mülkiyet söz konusu olduğunda en kapsamlı, kesin ve dinamik patent arama ve bu patentlere ulaşma sistemini sunan bir kaynaktır.

Patent başvurusu yaparken, patent ihlali ve patent lisanslama konularında yaşanan sorunların korunmasına yardımcı olan TotalPatent, tek bir kaynak ve araçtan sağlanabilen 100 patent otoritesi ve 30 tam metin ile en geniş patent içeriği sunmaktadır. Ayrıca TotalPatent sayesinde resimlere, hukuki statülere, alıntılara, patent ailesi hakkında verilere ve aranabilir sıkıştırılmış PDFlere erişilebilir.


 İOP Science Veritabanı  Deneme Erişimi;(Bitiş t. : 13.12.2013)

İOP Science,  13 Aralık 2013 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

OP Science veritabanı fiziğin tüm alanlarını kapsayan 69 adet çevrimiçi dergi içerir. Erişim yılı, ilk sayının yayımlandığı yıl olan 1874'ten baslar ve günümüze kadar tüm içerik tam metin olarak acıktır.

Veritabani erisim adresi: http://iopscience.iop.org


E-Marefa Veritabanları  Deneme Erişimi;(Bitiş t. : 24.12.2013)

E-Marefa veritabanları 24 Aralık 2013 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

E-Marefa Arap dünyasının en prestijli akademik yayıncıları tarafından hakemli dergilerde yayınlanan tam metin makalelere, istatistiklere, tezlere erişim imkanı sunmaktadır. Detaylı bilgi ve tüm erişim linkleri için TIKLAYINIZ

Erişim Linki : http://www.e-marifah.net

 


 Cambridge Journals Online Veritabanı  Deneme Erişimi;(Bitiş t. : 30.11.2013)

Cambridge Journals Online veritabanı  30 Kasım 2013  tarihine kadar üniversitemizde deneme erişimine açılmıştır.  

Cambridge Journals Online Bilim, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında, Cambridge University Press tarafından yayınlanan 300’den fazla tam metin yayın içeren online dergi koleksiyonudur.

Erişim :  www.journals.cambridge.org 

Kullanım kılavuzu için TIKLAYINIZ

 


 SAGE Veritabanları Deneme Erişimi : (Bitiş 30 Kasım 2013)

SAGE veritabanları 30 Kasım 2013 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Erişim linkleri, kullanım kılavuzları ve demolara aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz. 

1- SAGE JOURNALS(SAGE PREMIER, IMechE ve RSM JOURNALS dahil)

- SAGE journals Erişim Adresihttp://online.sagepub.com/

- Kullanım Kılavuzları, Demolar, Poster vs: http://www.uk.sagepub.com/librarians/librarian-resources.sp

2- SAGE KNOWLEDGE

- SAGE Knowledge Erişim Adresi: http://knowledge.sagepub.com/

- Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular: http://knowledge.sagepub.com/page/help-1/help

- Genel Bilgi ve İçerik Listesi: http://www.sagepub.com/knowledge.sp

 3- SAGE RESEARCH METHODS

- SAGE Research Methods Erişim Adresi: http://srmo.sagepub.com/

- Eğitim videoları ve demolar: http://srmo.sagepub.com/page/tips-and-tutorials/tutorials

- Broşür: http://www.sagepub.com/repository/binaries/pdfs/SRMO_brochure.pdf

HAKKINDA :

1- SAGE PREMIER: SAGE Premier paketi, işletme, insan bilimleri, toplum bilimleri ve temel bilimler, teknoloji ve tıp alanlarında 290'dan fazla akademik ve profesyonel bilim derneği adına yayınlanan 645'den fazla önde gelen uluslararası hakemli dergiye erişim sağlar.

http://www.uk.sagepub.com/repository/binaries/librarian/SAGE-Premier_Turkish.pdf

2- SAGE KNOWLEDGE: SAGE Knowledge öğrenciler, araştırmacılar ve akademisyenler için temel bir online sosyal bilimler kütüphanesidir. SAGE'in yayınları içinden 2.500'den fazla baslığa ev sahipliği yapan SAGE Knowledge, geniş ölçüde bir SAGE eBook ve eReferans içeriğine sahiptir

http://www.uk.sagepub.com/repository/binaries/librarian/SK-Flyer_Turkish.pdf

3- SAGE RESEARCH METHODS: Araştırmacıların, araştırma yöntemleri ile ilgili sorularına daha önce hiç olmadığı şekilde cevap vermede yardımcı olmak amacıyla; gelişmiş arama araçları ile SAGE'in ünlü araştırma yöntemleri içeriğine bağlantı sağlayan güçlü bir araştırma yöntemleri aracıdır.

http://www.sagepub.com/repository/binaries/librarian/SAGEResearchMethodsBrochure.pdf

4- INSTITUTION OF MECHANICAL ENGINEERS (IMECHE): Institution of Mechanical Engineers'in 18 dergisini yayınlıyor. Bunlar, 16 bölümlü Proceedings of the IMechE ile The Journal of Strain Analysis for Engineering Design ve International Journal of Engine Research adlı dergilerdir.

http://www.uk.sagepub.com/repository/binaries/librarian/PO-Flyer_Turkish.pdf

5- ROYAL SOCIETY OF MEDICINE (RSM): SAGE tarafından yayınlanan "Royal Society of Medicine Journals"a ait 28 adet tıp dergisini içermektedir.

http://www.sagepub.com/repository/binaries/librarian/rsm-flyer.pdf

 


  ACM (Association For Computing Machinery) Veritabanı Deneme Erişimi: (Bitiş 30 Kasım 2013)

ACM (Association For Computing Machinery) veritabanı üniversitemiz IP’leri üzerinden  deneme erişimine açılmıştır. Erişim 30 Kasım 2013 Tarihine kadar veya Üniversiteniz tarafından 200 makale indirildiğinde sona erecektir.

Erişim içinhttp://dl.acm.org/

Kullanım ile ilgili detaylı bilgi icin; http://librarians.acm.org/dl-user-guide-0

 ACM HAKKINDA ; 

Association for Computing Machinery (ACM), bilgisayar bilimleri alanındaki en eski (1947) mesleki kuruluştur. Mesleki akademik yayın ve toplantı faaliyetlerinin yanı sıra, dalının Nobel’i sayılan Turing Ödülü’nü veren kuruluş olarak da bilinir.

ACM, bilgisayar bilimine ve son-kullanıcı uygulamalarına odaklanmış 400 bine yakın tam metin makaleyi, son teknoloji hakkındaki 3,500’den fazla ses ve video dosyasını, son kullanıcının tam metinlere erişmesi son derece güç olan 2 binden fazla konferans bildirilerini içeren, bilgisayar bilimleri alanındaki temel danışma kaynağıdır. ACM ayrıca, bilgisayar bilimleri, donanım ve donanım mimarisi, yazılım mühendisliği, teori ve yöntemleri alanlarında dünyanın en yüksek atıf (citation) ve etki değerine (impact factor) sahip olan dergilerini yayınlayan bir meslek örgütüdür. ACM kapsamındaki alanlar şu şekilde sıralanabilir: Yapay zeka, bulut bilişim, grafik / görüntüleme, bilgisayar oyunları, E-öğrenme, interaksiyon dizayn, iletişim, veri madenciliği, veritabanları, otomasyon dizaynı, sistem gömülümü, bağlantı ağları,insan -  bilgisayar etkileşimi, kablosuz iletişim, bilgisayar mimarisi, data yapısı, güvenlik, yazılım, bağlantı mimarisi...

ACM hakkında daha detaylı bilgi için http://www.acm.org/

 


 

 Oxford Journal Collection Deneme Erişimi (Bitiş T. 31 Aralık 2013)

2013 Oxford Journals Collection ve diğer Oxford ürünlerine  ( prestijli, oldukça önem arz eden tam 255 dergi başlığına  ve diğer ürünlere)  2013 Aralık sonuna kadar üniversitemiz IP leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

Oxford Journals’ı hemen incelemeye başlayın! Erişim  31 Aralık 2013’ye kadar aktif olacaktır.

 

 OXFORD JOURNAL COLLECTIONS : http://www.oxfordjournals.org 

OXFORD REFERENCE ONLINE: http://www.oxfordreference.com/

OXFORD MEDICINE ONLINE: http://oxfordmedicine.com/

OXFORD HANDBOOKS ONLINE: http://www.oxfordhandbooks.com/

UNIVERSITY PRESS SCHOLARSHIP ONLINE: http://www.universitypressscholarship.com/

OXFORD SCHOLARLY EDITIONS ONLINE: http://www.oxfordscholarlyeditions.com/


 Emerald veritabanları  Deneme Erişimi (Bitiş T. 30 Kasım 2013)

Emerald veritabanları  30 Kasım 2013 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi ile ilgili bölümlerde uluslar arası indekslerde yayınlanan dergiler ve e-kitapları içeren veritabanlarına erişim için : 

Erisim adresi; www.emeraldinsight.com

EMERALD VERİTABANLARI HAKKINDA :

Emerald eJournals Premier:

İşletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, muhasebe ve finans, uluslararası ticaret, bilgi yönetimi, kalite, kamu yönetimi, turizm ve otelcilik, Mühendislik konularında 294 dergiye ait 180.000’den fazla makaleye tam metin erişim sunar, bazı dergilerin tam metin başlangıç yılı 1994’e kadar gitmektedir. Dergilerin çoğu hakemlidir ve Thomson Reuters (ISI) ve Scopus’da indekslenmektedir. Yeni makaleler eklendikçe anında veri tabanında yer almaktadır, ambargo söz konusu değildir.

Emerald eBook Series:

İki konudan oluşan e-kitapların tamamı erişime açılmıştır.

Business, Management and Economics;  isletme, yönetim, ekonomi, insan kaynakları yönetimi, cevre yönetimi, uluslararası ticaret, pazarlama, strateji, turizm,  konusunda 85 seri altında 730 cilt e-kitap tam metin olarak sunulmaktadır,

Social Sciences;  Eğitim, cevre, sağlık yönetimi, sosyoloji ve kamu politikaları konularında 45 adet seri altında 350 cilt e-kitap tam metin olarak sunmaktadır.

Emerald Engineering Collection:

Bu koleksiyon Emerald eJournals Premier içinde de mevcuttur. Otomasyon, Bilgisayarlı Matematik, Elektrik-Elektronik ve Materyal Bilimleri Mühendisliği alanında 23 adet dergi içermektedir. Dergilerin 16 tanesi Thomson Reuters tarafından indekslenmektedir.

Emerald Emerging Markets Case Studies:

Gelişen ekonomilere hitap eden, alanında uzman yazarların hazırladığı, sınıfta öğrenme ve pratik bilgi sağlayacak ders notları  içeren, tamamı hakemli 250’den fazla vaka çalışması içerir, içerik sürekli olarak artmaktadır.

Vakaların konulari; Finans, Girişimcilik, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilimleri, Pazarlama, Kamu Yönetimi, Strateji, Turizm, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Cevre Yönetimi.


 EBSCOHOST VERİTABANLARI GENİŞ KAPSAMLI DENEME ERİŞİMLERİ: (bitiş T. 30 Kasım 2013)

 EBSCO firmasına ait 30 veritabanı (erişim adresleri ilgili kaynağin altında yer almaktadır)   60 gün sureyle (1 Ekim- 30 Kasım 2013) üniversitemiz IP’leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır. Tüm kaynaklar Üniversimiz de kullanıma açık olan Ebscohost Veritabanı platformu üzerinden  erişilebilmektedir. 

Doğrudan Erişim linkleri ve detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ...


McGraw-Hil​l Access Engineerin​g Mühendisli​k Veritabanı Deneme Erişimi (Bitiş T. 3 Kasım 2013)

McGraw Hill Yayınevinin MÜHENDİSLİK alanındaki en önemli kaynağı, ACCESS ENGINEERING veritabanı 3 KASIM 2013 tarihine kadar deneme üniversite içi ve dışında kullanıcı adı ve şifre ile erişimine açılmıştır.

Erişim Linki:  www.accessengineeringlibrary.com

Username:  hasankgu

Password:  engineering

McGraw Hill- ACCESS ENGINEERING :

 Mühendislik Veritabanı veri tabanı McGraw Hill Yayınevi tarafından kullanıcısına mühendislik konularındaki referans kaynakları dinamik bir platformda sunmaktadır. Veritabanı en güvenilir kaynaklara hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır. Kitap koleksiyonu büyümekte, sürekli güncel tutulmakta, interaktif tablo ve grafiklerle desteklenmektedir. Access Engineering içeriği aylık olarak sürekli zenginleştirilmekte ve sürekli güncellenmektedir. Güncelleştirilmiş kitaplar (385 kitap), videolar, indirilebilir tablolar, etkileşimli grafikler ve müfredat planları veritabanında sunulmaktadır. Güçlü arama motoru sayesinde istenilen konu başlığı veya anahtar kelime ile ilgili kaynaklara ulaşılmaktadır. Konu anlatımlı videolar, küresel mühendislik haberleri ile kullanıcının bilgileri güncel tutulmaktadır. 


 Nature, Karger ve Mary Ann Liebert Yayınları Deneme Erişimleri : (Bitiş T. 23 Kasım 2013)

Nature Veritabanı (NPG) Deneme Erişimi:

Nature yayınevine ait dergiler 23 Kasım 2013 tarihine kadar Üniversitemiz İP leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

Dergilere erişim için:  http://www.nature.com/siteindex/index.html  

Hakkında:

Nature Publishing Group, küresel çapta dünyanın en önemli bilimsel ve tıbbi akademik dergi, magazin ve online veritabanları üreten  yayınevlerinden birisidir. NPG’nin en önemli yayını olan Nature 1869’dan beri yayınlanmakta olan multidisipliner haftalık bir dergidir. Aynı zamanda NPG, Nature Research dergilerini, Nature Reviews dergilerini  ve akademik dernek yayınlarını yayınlamaktadır. Deneme erişimi dahilinde Nature Publishing Group tarafından yayınlanmakta olan 102 derginin tamamına ulaşabilirsiniz. Bu dergiler yayınlandıkları alanlarda etki değeri sıralamasında en yukarılarda yer alan dergilerdir. Dergiler bir çok bilimsel alanda geniş bir araştırmacı grubuna önemli bir kaynak oluşturmaktadır. Bu alanları http://www.nature.com/browse/index.html  adresini kullanarak görebilirsiniz.

Kullanıcı kılavuzu için ise http://www.nature.com/libraries/languages/pdf/turkishsl.pdf  linkinden yararlanabilirsiniz.


 

Karger Yayınları Deneme Erişimi:

Karger Yayınlarına ait dergiler 23 Kasım 2013 tarihine kadar Üniversitemiz İP leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır

Dergilere erişim içinhttp://www.karger.com/Journal

Hakkında:

Karger 1890'dan beri tıp dünyası için önemli yayınlar sunan ve bu alanda uzmanlaşan dünya üzerindeki bir kaç yayıncıdan birisidir. Merkezi  İsviçre, Basel'de bulunmaktadır. Sahip oldugu 100 yılı aşkın tecrübeyi, hakemli, güvenilir ve etki değeri yüksek dergiler yayınlamayı sürdürerek yayın hayatına devam etmektedir.

Tip dünyasının çeşitli alanlarını kapsayan  95 adet dergi yayınlamaktadır. Bu dergiler onkolojiden, göz hastalıklarına, beslenmeden pediatriye kadar çok farklı branşları kapsamaktadır.  Karger dergilerinin tamamına yakın kısmı PubMed'te listelenmektedir. Yayınların temamı tıp alanı ile ilgilidir.

Dergi listesi için:  http://www.karger.com/Journal

Yayınevi hakkında bilgi için http://www.karger.com/


 

Mary Ann Liebert Yayınları Deneme Erişimi:

Mary Ann Liebert  Yayınlarına ait dergiler 23 Kasım 2013 tarihine kadar Üniversitemiz İP leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır

Dergilere erişim için:  http://www.liebertpub.com/publications.aspx

Mary Ann Liebert fen, sağlık ve teknik alanlarda 70'ten fazla yayınla dünyanın oncu dijital yayıncılarındandır.

Yayın yaptığı konular arasında; biyoteknoloji, biyomedikal araştırmalar, klinik tip ve cerrahi, mühendislik ve teknoloji, çevre çalışmaları ve politikaları, hukuk ve ekonomi, toplum sağlığı gibi son derece önemli alanlar bulunmaktadır.  Özellikle insan genomu ve doku mühendisliği alanında yaptığı yayınlar, araştırmacılar için son derece önem arz etmektedir.

Toplamda 76 adet dergiyi ve 92.000'den fazla tam metin makaleyi araştırmacılara sunmaktadır. Bu dergilerin önemli bir kısmi sağlık bilimleri ile ilgilidir.

 Kullanım için:

http://www.liebertpub.com/nv/librarians/getting-started/30/


 

  YENİ>>  Primal Pictures 3D Anatomi Atlası ve Anatomy & Physiology Online veri tabanları Deneme Erişimi : (Bitiş T. 25 Ekim 2013)

  Primal Pictures 3D Anatomi Atlası ve Anatomy & Physiology Online veri tabanları IP adreslerimiz üzerinden 25 Ekim 2013  tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

ERISIM DETAYLARI

Primal Pictures 3D Anatomy Atlası dogrudan erişim linki  : http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&NEWS=n&CSC=Y&PAGE=main&D=pps11

Anatomy & Physiology Online erişim adresi : http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&NEWS=n&CSC=Y&PAGE=main&D=papo

 Kullanim kilavuzu : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Primal%20Pictures%20Kullanim%20Kilavuzu.pdf

PRIMAL PICTURES  - 3D HUMAN ANATOMY(3 Boyutlu Anatomi veri tabani)

Sunum : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Primal_Pictures_sunumu.zip

Multimedya istatistikleri : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Primal_Pictures_Multimedya_istatistikleri.pdf

Brosurler :http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/primal_products_sheet_product_listings.zip

http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/primal_factsheet_general.ziphttp://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/primal_real_time_brochure.PDF

 PRIMAL PICTURES  - 3D Human Anatomy insan anatomisi uzerine kapsamli, dinamik, interaktif ve multimedya ozelliklere sahip bir kaynak sunmaktadir. Primal Pictures icinde yeralan modullerin hepsi, vucudun ilgili kisminin fonksiyonlarini, biyomekaniklerini ve cerrahi prosedurlerini gosteren uc boyutlu animasyonlar icermektedir. Primal Pictures icindeki animasyonlara ve modellere, klinik videolar ve alanlarinin onde gelen uzmanlari tarafindan hazirlanmis anlatim metinleri eslik etmektedir. Primal Pictures’daki goruntuler, basit cizimler degildir. Tibbi taramalar sonucunda elde edilen verilerin, anatomi uzmanlarindan olusan bir ekip tarafindan yorumlanmasinin ardindan, yetenekli bir grafik uzmanlari ekibi tarafindan cok ileri duzey bir teknoloji kullanarak uretilmislerdir. Primal Pictures,  3 Boyutlu insan anatomisi alaninda  kapsamli, detayli ve eksiksiz hazirlanmis bir kaynak oldugu icin Quens Award for Enterprice 2012 odulune layik gorulmustur. Ozellikleri ve Faydaları 3 Boyutlu kadavra uzerinde online olarak calisma imkani sunar. Anatomik Kaynaklar kapsamlı ve aslına birebir uygundur. Primal Pictures, hareketli 3 Boyutlu animasyonlar aracılıgıyla insan vucudunun hareketlerinin biyomekaniklerini gosteren ve insan vucudundaki kas sistemleri ile ilgili bilgilendiren 3 Boyutlu kaynaklar sunmaktadır. Anatomik bolgelerin butun katmanlarini gosteren, bu anatomik bolgelerin goruntulerini 360 derece dondurebilmenizi ve anatomik yapilarin her biri ile ilgili bilgilendirici metinlere erisebilmenizi saglayan etkilesimli modeller, kadavra laboratuarinda yurutulen calismalar icin faydali bir yardimci kaynak ya da bu calismalara guzel bir alternatif olabilir. Primal Pictures’dan alınacak goruntuler ve animasyonlar, Word ve Powerpoint gibi diger programlara da rahatlıkla aktarılabilmektedir. Anatomik yapılar ile MRI arasındaki iliskinin anlasılmasını saglayacak goruntuler sunmaktadır: 3 Boyutlu anatomi, uc duzlemde gerceklestirilen Manyetik Rezonans Goruntulemesinin (Magnetic Resonance Imaging – MRI) daha iyi anlasılmasını saglayan goruntuler sunmaktadır. Kanita dayali icerige erisilebilmesini ve boylece, hastalara daha iyi standartlarda bakim ve tedavi sunulmasini, tip ogrencilerine verilen egitimin kalitesinin artmasini saglar.

 Anatomy & Physiology Online Hakkinda (APO):

Brosur : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Anat_Phys_brochure2013.pdf

Kullanim kilavuzu : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Anatomy_and_Physiology_Online.pdf

Anatomy & Physiology Online  demo / kullanim : http://www.primalonlinelearning.com/  (Watch Video butonuna tiklayiniz.)

Anatomy and Physiology Onlne (APO), Primal Pictures tarafından sunulan anatomi ve fizyoloji egitimini gelistirmek uzere tasarlanmis bir urundur.

19 vucut sisteminin tamamında 3 boyutlu goruntuler, genis kapsamlı metin icerikleri, klinik calısmalar, vaka calismaları ve testler bulunmaktadır. APO urun desteği icin tum online tamamlayıcı materyaller ve anatomi, fizyoloji egitimlerini saglamaktadır. Kullanıcılar katmanları degistirerek, modeli dondurerek ve katmanları yerine yerlestirerek 3 boyutlu model uzerinde interaktif sekilde calısabilmektedirler.

APO farklı ogretim araclarını erisime sunarak derslere farklı metodlarda katkı saglamaktadır. Sunulan egitim ogretim kaynakları ogrencilerin sınıf dısında da egitimlerine devam edebilecekleri materyaller saglamaktadır.

Vucut Sistemi Modulleri

• Kan                                                              • Lenf Sistemi

• Vucut Plan ve Organizasyonu               • Metabolizma

• Kardiyovaskuler Sistem                          • Kas Sistemi

• Hucre Biyolojisi                                         • Sinir Sistemi

• Kimya                                                           • Ureme Sistemi

• Sindirim Sistemi (Erkek ve Kadın)

• Endokrin Sistemi                                        • Solunum Sistemi

• Sıvı, Elektrolit & Asit/ Temel Denge     • İskelet Sistemi

• Dokubilim                                                    • 5 duyu organı

• Deri Sistemi                                                • Ureme Sistemi


 

 YENİ>>Jaypee Digital Veritabanı Deneme Erişimi  (Bitiş T. 6 Aralık 2013)

Jaypee Digital Veritabanı  6 Aralık 2013 tarihlerine kadar  üniversitemiz IP leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.
 
Jaypee Digital sağlık bilimleri alanında tıp, diş hekimliği ve hemşirelik ile ilgili ders kitapları ve  profesyonel kaynak kitaplar (1733 e-kitap) , videolar ve dergileri içermektedir.

 

 


YENİ>> E- Duke Journals , Duke Mathematic​al Journal(DM​J) ve DMJ 100 Deneme Erişimi(Bitiş T. : 30 Kasım 2013)

 

Duke University Press firması tarafından sunulan E- Duke Journals, Duke Mathematical Journal(DMJ) ve Duke Mathematical Journal :Volume 1-100 (DMJ100) veri tabanları IP adreslerimiz üzerinden  30 Kasım 2013 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.    Erişim detayları asağıda yer almaktadır.

 

ERISIM

E-Duke Journals  erisim adresihttp://dukejournals.org/

Duke Mathematical Journal (DMJ)(1999-2012) erisim adresi : http://ProjectEuclid.org/dmjDuke

 Mathematical Journal :Volume 1-100 (DMJ100): http://projecteuclid.org/dmj100

Hakkında :

E-DUKE JOURNALS SCHOLARLY COLLECTION: EXPANDEDDuke University Press tarafindan olusturulan, beseri ve sosyal bilimler alanindaki 42 e-dergiyi kapsamaktadır. Ekte icerik listesi yeralmaktadir.

 

DUKE  MATHEMATICAL  JOURNAL (DMJ) (1999- 2012): Dunya capında 600’den fazla matematik dergisi icinde sadece 277 tanesi Bilimsel Bilgi seviyesinde kabul gorecek impakt faktorune ulasmaktadır. DMJ dergileri, 1.411 impakt faktoru ve cited half life >10 (Bir derginin aldığı atıfların %50'sini son kac yıl icinde aldıgıyla ilgili sayısal veriler saglayan bir kavramdır) oranı ile bu kategoride alınmıs en yuksek skora sahiptir ve surekli en yuksek dergiler icinde yer almaktadır.

 

DUKE  MATHEMATICAL  JOURNAL Volumes 1–100 (DMJ 100) :  Dunyanın en önde gelen matematik dergilerinden; The Duke Mathematical Journal: Volumes 1-100 dergisinin ilk 100 ciltine erisim saglanmaktadır.


 

YENİ>> Beck Online Deneme Erişimi ( Bitiş T. 31 Ekim 2013)

Beck Online Hukuk veritabanı IP adreslerimiz üzerinden 31 Ekim’e kadar deneme erişimine açılmıştır. 

Erişim adresi: http://beck-online.beck.de

İçerik: 
---500 adet tam metin kitap 
---65 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi 
---Mahkeme kararları 
---Yasalar 
---Hukuk Yorumları


İçerik listesi:

Format 1 :http://beck-online.beck.de/?modid=540

Format 2: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/beck_online_icerik_listesi.pdf

Kullanım kılavuzu: http://beck-online.beck.de/Default.aspx?vpath=bibdata/komm/BUGbo_7/cont/BUGbo.htm

 

Deneme Süresi Bitti >> Encyclopædia Britannica Academic Edition /Britannica Image /Britannica Websters Dictionary Veritabanları Deneme Erişimi: (15 Temmuz 2013)

Yuzbinlerce konu hakkinda, derinlemesine ve dikkatli sekilde arastirilmis makalelere yer verilen “Encyclopædia Britannica Academic Edition (Akademik Surum)” ve National Geographic, Getty Images, Bridgeman, National History Museum, Discovery ve daha pek coklari dahil dunyanin en iyi koleksiyonlarindan alinmis, telif haklarindan arindirilmis, yuksek cozunurluklu 3 milyonun uzerinde imajin (resim, cizim vb.) yer aldigi “Britannica Image Quest” ve yine dunyanin en prestijli ve kapsamli sozlugu “William-Websters”  15 Temmuz 2013 tarihine kadar deneme erisimine acilmistir.

Encyclopædia Britannica Academic Edition

Oturum acmak icin - http://search.eb.com

  Britannica Image Quest

Oturum acmak icin - http://quest.eb.com

  Britannica Websters Dictionary

Oturum acmak icin - http://www.dictionary.eb.com

 

Deneme Süresi Bitti >> Art Source veri tabanı  Deneme Erişimi :

 Art Source Veritabanı Mart ayının sonuna kadar Mart ayı sonuna kadar (60 gün) EBSCOHOST veritabanı üzerinden deneme erişimine açılmıştır.
 
Art Source veritabanı direkt erişim adresi:
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=asu

 
---
Art Source veritabanı nedir?
 
EBSCO Publishing tarafindan Ocak 2013’te kullanima sunulan Art Source veri tabani, Guzel Sanatlar fakulteleri ve Mimarlik fakulteleri icin ozel olarak hazirlanmis, sanat ve mimarlik arastirmalari icin en temel eserleri tam metin olarak kullanima sunan en genis akademik kaynaktir. Sanattan mimarliga, antikadan sanat tarihine, ic tasarimdan, boyamaya, ic mimariye, malzeme bilgisine kadar genis bir konu yelpazesine sahiptir.
 
 
Art Source veri tabaninda;
·         630’dan fazla TAM METIN akademik dergi,
·         220’den fazla TAM METIN kitap
·         1000’den fazla akademik derginin bibliyografik indeksi
·         63,000’den fazla resim koleksiyonu (Picture Desk ve diger kaynaklarin sundugu)
·         Yabanci dillerde dergiler (Almanca, Fransizca, Italyanca, Ispanyolca vs)
 
Yayın listesi:
http://www.ebscohost.com/titleLists/asu-coverage.xls

 
Art Source veri tabani; Art & Architecture Complete™ ve Art Full Text (H.W.Wilson) veri tabanlarinin gelismis versiyonudur. H.W.Wilson’dan Art Index, Art Abstracts ve Art Retrospective gibi kaynaklardan ve diger bircok kaynaktan gelen zengin metadata icermektedir.
Art Source veri tabaninin icerdigi konular;
·         Guzel Sanatlar
·         Sanat Tarihi
·         Mimarlik ve Mimari Tarih
·         Ic Mimari, Dekorasyon
·         Peyzaj Mimarligi
·         Arkeoloji
·         Reklamcilik
·         Antika
·         El Sanatlari
·         Susleme Sanati
·         Cagdas Sanat
·         Halk Sanati
·         Grafik Sanati
·         Endustriyel Tasarim
·         Giysi Tasarimi
·         Sinema
·         Muzecilik
·         Resim
·         Fotografcilik
·         Canak/Comlekcilik
·         Baski Resim
·         Heykeltraslik
·         Televizyon
·         Tekstil, tasarim
·         Ve daha bircogu..
 
Brosur:

http://www.ebscohost.com/promoMaterials/ArtSource_Flyer_Presale0113.pdf

Dahafazla bilgi (Ingilizce):

http://www.ebscohost.com/academic/art-source

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deneme Süresi Bitti>>  Micromedex veri tabanı  Deneme Erişimi: (31 Kasım 2012 tarihine kadar)

Micromedex veri tabanı 7 Ekim – 31 Kasım tarihleri arasında IP tanımlı olarak deneme erişimine açılmıştır. İçerik bilgilerin ekteki dosyalardan erişebilirsiniz.
Erişim Adresi:
http://www.thomsonhc.com  . Bu link ile erişilen sayfada  sağ tarafta yer alan MICROMEDEX 2.0 resmine   tıklayarak veri tabanına erişebilirsiniz.

 

Deneme Süresi Bitti>>  Royal Society Deneme Erişimi: (10 Ekim 2012 tarihine kadar)

1660 yılında kurulan  ve 1665 yılından günümüze yayımlanmış tüm içeriklere erişim imkanı sunan The Royal Society'nin dergi adlarını altta göreceğiniz 8 dergilik The complete Excellence in Science Collection beginning 1665 paketi, 10 Ekim 2012 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Bu dergiler biyoloji ve fizik bilimlerini, bilimin tarihçesi ve felsefesini ve fizik bilimleri ile yaşam bilimleri arasındaki kesişme noktasında çapraz disiplinler arasındaki araştırmaları kapsamaktadır.
 
•      Biology Letters
•      Journal of the Royal Society Interface
•      Interface Focus
•      Philosophical Transactions of the Royal Society A: Mathematical, Physical & Engineering Sciences
•      Philosophical Transactions of the Royal Society B: Biological Sciences
•      Proceedings of the Royal Society A: Mathematical, Physical & Engineering Sciences
•      Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences
•      Notes and Records of the Royal Society
 
Erişim adresi:
http://royalsocietypublishing.org/journals

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deneme Süresi Bitti>>  tandfonline deneme erişimi:

Ücretsiz deneme süresince Arşivi keşfedin ve bilgi dağarcığınızı genişletin.

1.000'in üzerinde dergi, 7 milyon sayfanın üzerinde içerik

Erişim : http://www.tandfonline.com/

Deneme Süresi Bitti>> IGI Global Yayinevi e-kitap ve e-dergileri

IGI Global Yayinevi e-kitap ve e-dergileri, 1 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasinda    deneme erisimine acilmistir. 

Computer Science (Bilgisayar bilimi) ve Information Technology (Bilgi Teknolojileri) uzerine yogunlasmis bir yayinevidir. Bilhassa bu teknolojilerin asagidaki branslara uygulamalari uzerine kitaplar cikarir.  •       Yazilim, Bilgisayar Bilimi ve Muhendisligi •       İs teknolojileri•       Veritabani teknolojileri•       E-devlet, global ve cevre teknolojileri•       Egitim teknolojileri•       Akilli Teknolojiler•       Bilgi Yonetimi ve Kutuphanecilik•       Tibbi Teknolojiler ve Saglik, Genetik•       Multimedya teknolojileri ve Networking •       Guvenlik Teknolojileri, Etik ve Hukuk•       Sosyal Teknolojiler Koleksiyonda toplam 1787 adet guncel (hepsi 2000 senesinden sonra basilmis) e-kitap, 149 adet e-dergi vardir.  

 Web sitesi : www.igi-global.com/gateway

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

  Aleksander Street Press Veritabanları Deneme Erişimi (02.11.2011)

Aleksander Street Press'in  sağladığı  veritabanlarına 30 Kasım 2011 tarihine kadar deneme erişimi açılmıştır.

Deneme erişimindeki veritabanları Music Online ara yüzünden  sağlanacaktır.

Ayrıca Nursing Education in Video  ve Academic Video Online: VAST Package veritabanları da aynı kapsam içinde denemeye açıktır.

Music Online: http://music.alexanderstreet.com

Dance in Video: http://daiv.alexanderstreet.com

Opera in Video: http://opiv.alexanderstreet.com

Music Online: Listening

American Song: http://amso.alexanderstreet.com

Classical Music Library: http://clmu.alexanderstreet.com

Contemporary World Music: http://womu.alexanderstreet.com

Jazz Music Library: http://jazz.alexanderstreet.com

Smithsonian Global Sound: http://glmu.alexanderstreet.com

Music Online: Reference

African American Music Reference: http://aamr.alexanderstreet.com

Classical Music Reference Library: http://bakr.alexanderstreet.com

The Garland Encyclopedia of World Music Online: http://glnd.alexanderstreet.com

Classical Scores Library: http://shmu.alexanderstreet.com

Nursing Education in Video:http://mcom.alexanderstreet.com

Counseling and Therapy in Video Volume IIhttp://ctv2.alexanderstreet.ccom

http://video.alexanderstreet.com

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

  ProQuest Veritabanları Deneme Erişimi: (24.10.2011)

ProQuest Veritabanları aşağıda belirtilen tarihlere kadar deneme erişimine açılmıştır. Veritabanı hakkında detaylı bilgiler ekli dosyadadır.

 
1- PQ Business Package: (ABI Complete, Banking Information Source, Accounting and Tax): http://search.proquest.com
2- PQ Hospital Package: (PQ Health and Medical Complete, http://search.proquest.com
3- PQ Psychology Collection: ( PQ Psychology Journals and APA products, Pyscinfo, PyscArticles and Pyscbooks): http://search.proquest.com
4- PQ Education Collection: (PQ Education Journals, PQ Professional Education, ERIC FT, CBCA Education, PQ Career and Technical Education) : http://search.proquest.com
5- ProQuest Digital Dissertation and Thesis: http://search.proquest.com
6-  PQ Art and Architecture Package
IIMP- International Index to Music Periodical : http://search.proquest.com
IIPA- International Index to Performing Art: http://search.proquest.com
American Film Index- http://afi.chadwyck.co.uk
FIAF FT:http://fiaf.chadwyck.com/
Film Index InternationII - http://fii.chadwyck.co.uk
AVERY: http://search.proquest.com
The Vogue Archive: http://search.proquest.com
7- PQ Technology Collection: http://search.proquest.com
8- PQ Natural Sciences Collection +GeoRef:  http://search.proquest.com
9-  PQ History Package
Historical Newspapers (The Guardian and NY Times) :http://search.proquest.com
History Study Center - http://www.historystudycentre.co.uk
10- PQ Political Science Package : (Palmers Full Text, Documen On British Policy, House of Common Parliamentary Papers , Digital National Security Archive, PQ Political Science, Monthly Catalogue of US Gov, Policy File, Alt –Press Watch, PAIS, CSA WorldWide Political Science)
Documents on British Policy - http://dbpo.chadwyck.com
House of Common Parliamentary Papers - http://parlipapers.chadwyck.co.uk
Digital National Security Archive - http://nsarchive.chadwyck.com
Monthly Catalog of US gov - http://monthlycatalog.chadwyck.co
Policy File - http://www.policyfile.com
DIGER Urunler icin: http://search.proquest.com
11- ProQuest Historical Periodical (Periodical Archive Online, Periodical Index Online , American and British Periodicals)
British Periodicals - http://britishperiodicals.chadwyck.co.uk
PAO - http://pao.chadwyck.co.uk
PIO - http://pio.chadwyck.co.uk
12- PQ  Social Sciences Collection: (PQ Research Library, Gender Watch  , Ethnic News Watch, Black Studies Centre, African American Database, ProQuest Criminal Justice, Criminal Justice Abs, National Criminal Reference Service)
African American database - http://aabd.chadwyck.com
Black Studies - http://bsc.chadwyck.com
DIGER Urunler icin: http://search.proquest.com
13- ProQuest Religion and Philosophy: (Index Islamicus, PQ Religion, The Philosopher’s Index): http://search.proquest.com
14- COS Research Suite (Cos Scholar, COS Funding, PapersInvited): http://search.proquest.com

 Deneme Erişimi Bitiş Tarihleri :
ProQuest Urunleri Icin: 30 Kasım 2011
ProQuest Digital Dissertation and Thesis icin: 31 Ekim 2011

Detaylı bilgiler içinhttp://vts.ankos.gen.tr/Elif_Isel_VTS/Proquest Deneme Erisimi.rar    ( link açılmazsa linki kopyalayıp  tarama çubuğuna yapıştırıp öyle taratınız)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

MORE Collection (Maney Online Research E-Journals) Deneme Erişimi

Maney Publishing tarafından yayınlanan MORE Collection (Maney Online Research E-Journals), 22 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

MORE Collection tarih ve beşeri bilimler, dil bilimleri ve edebiyat, arkeoloji, sağlık bilimleri, mühendislik ve malzeme bilimleri konu alanlarında önemli bilimsel dergileri içerir.

Dergilere Ingenta Connect üzerinden, http://www.ingentaconnect.com/content/maney adresinden erişilmektedir. Bu adreste yapılan tarama sonucunda yalnızca erişime açık içeriği görmek için “Subscribed to titles” biçiminde limitleme yapılmalıdır.   

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Emerald ve Oxford Journals Veritabanları Deneme Erişimi: (12.10.2011)

Başta işletme, yönetim ve ekonomi olmak üzere özellikle İktisadi ve idari bilimler fakültelerine hitap eden konularda Emerald Management  e-Journals200 dergilerine ve  e-Kitap serilerine 15 Kasım 2011 tarihine kadar deneme erişimi açılmıştır.

Erişim adresi: www.emeraldinsight.com

1.EMeJ200: İlgili konularda 200 adet tam metin dergiden oluşmaktadır. Dergilerin listesi, tam metin erişim yılları ile birlikte ekte yer almaktadır. 

2. eBook Series: İki ayrı konudan oluşan e-kitap serileri mevcuttur:·     

    Business, Management and Economics: İşletme, yönetim, ekonomi, finans, uluslararası ticaret, pazarlama ve kütüphanecilikle ilgili konularda 80 eKitap serisine ait 650’den fazla cilde erişim sunar. Kitap serilerinin listesi bu adreste bulunabilir:

 http://www.emeraldinsight.com/products/ebookseries/collections.htm?id=3

    Social Sciences: Egitim, çevre yönetimi, sağlık yönetimi, dil ve dil bilim, sosyoloji konularında 40 eKitap serisinden 300’den fazla cilde erisim sunar. Seri listesi bu adreste bulunabilir:  

http://www.emeraldinsight.com/products/ebookseries/collections.htm?id=2

Veri tabanında ayrıca Resources altında yazarlar için uluslararası dergilerde yayın yapma rehberleri ile araştırma, eğitim ve öğrenmeyi destekleyici kaynaklar da yer almaktadır.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Oxford Journals Deneme Erişimi:(12.10.2011)

228 dergiden oluşan Oxford Journals  Veritabanı 3 aylık süre ile üniversitemizde deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi http://www.oxfordjournals.org/

Detaylı Bilgi İçinhttp://www.oxfordjournals.org/access_purchase/collectionturkish.pdf

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

GSA Bulletin, Geology, Geosphere, Lithosphere Dergi Koleksiyonları Deneme Erişimi:(05.10.2011)

The Geological Society of America (GSA), her tür uzmanlık düzeyindeki yerbilimciler için temel olan bilgilere erişim sağlamaktadır.  GSA'nin yayınlamakta olduğu dört dergi koleksiyonuna  (GSA Bulletin, Geology, Geosphere, Lithosphere) 15 Kasım 2011 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

GSA Bulletin: 1890 yılından bu yana yayınlanan, derneğin ilk bilimsel dergisidir. Konular, yerbilimlerinin tüm alanlarını kapsar. 1945’den günümüze dek olan arşivler de online olarak mevcuttur.

http://gsabulletin.gsapubs.org/ 

Geology : 1973 yılından beri yayımlanmaktadır ve makaleleri tüm yerbilimi disiplinlerini ve yeni araştırmaları kapsar.

http://geology.gsapubs.org/

Geosphere : Tüm yerbilimi disiplinlerini, animasyon, ses ve filmler içeren bir ortamda bulundurmaktadır.

http://geosphere.gsapubs.org/

Lithosphere : 2009 yılında yayınlanmaya başlanan bu dergi, kabuktan litosfere kadar olan yüzeylerde yerküreyi etkileyen her düzeyde tektonik sürece odaklanmaktadır.

http://lithosphere.gsapubs.org/

Yukarıda belirtilen dergilere altta bulunan sayfanın "GSA publications" bölümünden de erişim sağlayabilirsiniz.

 http://www.gsapubs.org

---------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

SAGE Journals Online, SAGE Reference Online ve SAGE Research Methods Online veritabanları Deneme Erişimi (04.10.2011)

SAGE Journals Online (IMecHE dergileri dahil), SAGE Reference Online ve SAGE Research Methods Online veritabanları 31 Ekim 2011 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

1 - SAGE Journals Online (IMechE dergileri dahil):

İçerik Bilgisi : İsletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji, Tıp ve Mühendislik gibi konularda 650 civarı dergiye (IMecHe dergileri bu rakama dahil) tam metin erişim imkânı sağlar.

- Erişim Adresi : http://online.sagepub.com/

- Kullanıcı Kılavuzu, Sunumlar & Demolar (çeviriler de dahil): http://www.uk.sagepub.com/librarians/trainingmaterials.sp

2 - SAGE Reference Online:

İçerik Bilgisi : Sage yayınevine ait ödüllü ansiklopedileri ve en fazla satısı olan akademik el kitaplarını içeren bir referans kaynağıdır.

- Erisim Adresi : http://www.sage-ereference.com

- Kullanıcı Kılavuzu : http://www.uk.sagepub.com/librarians/trainingmaterials.sp

 - İnteraktif tur platformu: http://www.sage-ereference.com/Tour.html

3 - SAGE Research Methods Online

İçerik Bilgisi : Araştırmacıların, araştırma yöntemleri ile ilgili sorularına daha önce hiç olmadığı şekilde cevap vermede yardımcı olmak amacıyla; gelişmiş arama araçları ile SAGE'in ünlü araştırma yöntemleri içeriğine bağlantı sağlayan güçlü bir araştırma yöntemleri aracıdır.

Erisim Adresi : http://srmo.sagepub.com/

- Tutorials, demolar ve kullanıcı kılavuzları: http://srmo.sagepub.com/page/librarianresources

---------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ>> Frost & Sullivan Veritabanı Deneme Erişimi (04.10.2011)

Frost & Sullivan veritabanı 15 Kasım 2011 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Frost & Sullivan havacılık, otomotiv, kimya, gıda, enerji, çevre, inşaat teknolojileri, sağlık, güvenlik, endüstriyel otomasyon, bilgi ve iletişim teknolojileri endüstrilerinde market araştırmaları, raporları içerir ve teknolojik trendler sunar. Erişim için IP’ler tanımlanmış olsa da, açılan ilk oturumda ekranın sağ üst köşesinde “member login” alanına kullanıcının ad, soyad ve e-mail bilgisini girmesi gerekmektedir.

Erişim adresi : www.frost.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Bridgeman Education Veritabanı Deneme Erişimi (04.10.2011)

Bridgeman Art Library’nin online eğitim kaynağı olan Bridgeman Education 30 Ekim 2011 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.  Bridgeman Education  güzel sanatlar, mimari, kültür ve tarih alanlarında resim ve fotoğraf içeriği sunmaktadır. 8,000’den fazla uluslararası lokasyondan, müzeler, sanatçılar, özel koleksiyonlar, fotoğrafçılara ait eserleri kapsar. Ürün içinde Türkiye’ye ait eserlere örnek olarak, Ayasofya Müzesi, Selimiye Cami, Sultanahmet Cami, Anıt mezarlar, Saraylar ve Tapınakların  mimarisi yapısı ve mimari detaylarıyla ilgili resimler verilebilir.  Not: Deneme erişimi kapsamında resimler orta boyutta, düşük kalitede ve Bridgeman logosu ile çıkmaktadır.

Erişim adresi : www.bridgemaneducation.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ>> McGraw Hill Access Engineering Deneme Erişimi: (01.10.2011)

McGraw Hill Access Engineering kapsamındaki 15 farklı mühendislik alanında yayımlanmış toplam 367 adet e-kitap 31 Ekim 2011'e kadar deneme erişimine açılmıştır.

Erisim Adresi: http://www.accessengineeringlibrary.com/

---------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

 INDERSCIEN​CE Veri Tabanı Deneme Erişimi: (01.10.2011)

Mühendislik ve teknoloji, yönetim ve isletme, enerji, çevre ve sürdürülebilir kalkınma, bilgisayar, internet ve bilgi teknolojileri konularındaki 300 den fazla tam metin dergileri kapsayan INDERSCIENCE veri tabanı 31 Ekim 2011 tarihine kadar  deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Adresihttp://inderscience.metapress.com

----------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

ASCE Online Research Library Deneme Erişimi:(28.09.2011)

ASCE Online Research Library veritabanı  28 Eylül - 31 Ekim 2011 tarihleri arasında deneme erişimine açılmıştır.
Dünyanın en geniş inşaat mühendisligi araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisligi disiplinlerini kapsamaktadır.

* 33 adet ASCE Dergisi
* 2000 yılından günümüze dek olan 315 ASCE Proceedings  icerir.

Erişim adresi:     http://ascelibrary.org/   
 
Not: Deneme süresi sonunda veritabanı hakkındaki düşüncelerinizi lütfen bize bildirin:
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız  

ASCE Online Research Library - Dergi Listesi:
İnşaat / Malzeme
* Composites for Construction
* Construction Engineering and Management
* Materials in Civil Engineering

Çevre ve Su Kaynakları
* Environmental Engineering
* Hazardous, Toxic, and Radioactive Waste Management
* Hydraulic Engineering
* Hydrologic Engineering
* Irrigation and Drainage Engineering
* Water Resources Planning and Management

Geoteknik Mühendisliği
* Geomechanics
* Geotechnical and Geoenvironmental Engineering

Yönetim / Profesyonel Konular / Yasal Konular
* Leadership and Management in Engineering
* Legal Affairs and Dispute Resolution in Engineering and Construction
* Management in Engineering
* Professional Issues in Engineering Education and Practice

Yapı Mühendisliği
* Bridge Engineering
* Structural Design and Construction
* Structural Engineering


Taşımacılık ve Kentsel Planlama
* Infrastructure Systems
* Transportation Engineering
* Urban Planning and Development


Su yolları, Limanlar, Kıyılar ve Okyanuslar
* Waterway, Port, Coastal, and Ocean Engineering

Diğer Teknik Alanlar
* Aerospace Engineering
* Architectural Engineering
* Cold Regions Engineering
* Computing in Civil Engineering
* Energy Engineering
* Engineering Mechanics
* Natural Hazards Review
* Performance of Constructed Facilities
* Pipeline Systems Engineering and Practice
* Surveying Engineering
Engineering Mechanics
* Engineering Mechanics
* Nanomechanics and Micromechanics

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ>> Jaypee Digital Veritabanı Deneme Erişimi:(23.09.2011)

Jaypee Digital Veritabanı ANKOS kapsamında deneme erişimine açılmıştır. Deneme süresi,  19 Kasım 2011 tarihinde son bulacaktır. Jaypee Digital, sağlık bilimleri alanında tıp, diş hekimliği ve hemşirelik ile ilgili ders kitapları, profesyonel kaynak kitaplar, videolar ve dergileri içermektedir.(Not : Tam metin erişim sadece dergilerdedir)

Erişim adresi: http://www.jaypeedigital.com Jaypee Broşürü: http://vts.ankos.gen.tr/Nurgul_Kilic_VTS/jaypee.pdf

----------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

 Ebrary Academic Complate e-books , ProQuest Art and Architectu​re Package ve ABI Complete Veritabanl​arı Deneme Erişimi :

Aşağıda erişim ve kullanım bilgileri bulunan veritabanları 15 Ekim 2011 tarihine kadar üniversitemizde erişime açılmıştır.


1- Ebrary Academic Complete (70.000 Akademik e-kitap)
URL:
http://site.ebrary.com/lib/gazikentQuick

Start video: http://www.ebrary.com/corp/collateral/flash/QuickStart/

Quick User Guide : http://www.ebrary.com/corp/collateral/en/Quick_Guides/Quick_Guide.pdf

ProQuest Sanat ve Mimarlık Paketi (ProQuest Art and Architecture Package)

URL: http://search.proquest.com/?accountid=86198

ProQuest İşletme Paketi (ABI Complete)

http://search.proquest.com/?accountid=86198

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ >> Encyclopae​dia of Islam Online ve Hague Academy Collected Courses Online Deneme Erişimi:

Brill yayınevine ait   Encyclopaedia of Islam Online ve Hague Academy Collected Courses Online  veri tabanları 4 Kasım 2011 tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.

Encyclopaedia of Islam Online 2. Baski (12 cilt + indeks)

Erisim adresi : http://brillonline.nl

Hague Academy Collected Courses Online Hukuk veritabani

Erisim adresi : http://nijhoffonline.nl

Hague Academy of International Law; 1923 yılında kurulmus, uluslararası ozel-kamu hukuku alanlarında akademik çalısmalar ve ilgili konulara iliskin bilgilere erisim sunan yuksek prestijli bir veri tabanıdır. Akademinin çalısmaları BM tarafından tanınmakta ve desteklenmektedir. Amacı uluslararası hukuk alanında cıkan problemlerin tam ve adil olarak cozumunu desteklemektir .
The Collected Courses Online, 85 yılda 1200’den fazla derste sunulan , 330’dan fazla (150.000 sayfa ) fazla cilt içermektedir. Icerige her sene en az 7 yeni cilt eklenmektedir. Sonuc olarak, uluslararası hukuk alanında duzenli olarak guncellenen tamamı taranabilir genis kapsamlı bir ansiklopedi koleksiyonu ortaya cıkmaktadır. Brill yayinevi hakkinda :  1683 yilinda kurulmus olan Brill yayinevinin, 325 yillik zengin yayincilik tarihi bulunmaktadir.Sosyal ve Beseri Bilimler alaninda , uluslararasi akademik bir yayinevidir.  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ>> Multiscience Veritabanı Deneme Erişimi:

Mühendislik, teknoloji, enerji, havacılık, uzay bilim ve spor konularında Multi-Science yayını 31 dergiden oluşan Multi-Science koleksiyonu 12 Kasım 2011 tarihine üyesi olduğumuz ANKOS kapsamında  Üniversitemizde deneme erişimine açılmıştır.
 
Erişim Adresi: http://multi-science.metapress.com

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ>> EconLit, Political Science Complete, World Politics Review Veritabana​rı Deneme Erişimi

Aşağıda linkleri bulunan 3 ayrı veritabanı EBSCOHOST veritabanı platformu üzerinden 2 ay süreliğine deneme erişimine açılmıstır. (14.09.2011)

EconLit™ with Full Text :

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=eoh

 EconLit™ with Full Text veri tabani ile ilgili daha fazla bilgi icin:
http://www.ebscohost.com/academic/econlit-with-full-text

 Political Science Complete:        

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=poh

Political Science Complete™ veri tabani ile ilgili daha fazla bilgi icin:
http://www.ebscohost.com/academic/political-science-complete

World Politics Review:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=wprWorld

Politics Review veri tabani ile ilgili daha fazla bilgi icin:

http://www.ebscohost.com/academic/world-politics-review

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 YENİ>> Cambridge University Press Deneme Erişimi:

  Cambridge University Press (CUP), online dergileri üyesi olduğumuz  ANKOS  kapsamında deneme erişimine açılmıştır. Deneme erişimi 10 Kasım 2011 tarihinde son bulacaktır.

Erişim adresi: http://journals.cambridge.org/


CUP Online dergileri Fen, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler
alanlarında olup 2011 yılında toplam 264 adettir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deneme Süresi BİTTİ

World E-Book Library Veritabanı Deneme Erişimi :(31.05.2011)

World E-Book Library” e-kitap veri tabanı , 30 Haziran’a kadar üniversitemizde IP erişimli olarak deneme erişimine açılmıştır.
 
Erişim Adresi :
http://community.worldebooklibrary.org/?AffiliateKey=Gazikent

Genel Bilgiler:
2.100.000 e-kitap Akademik kitaplar, Cagdas ve nadir eserler, Cocuk kitapları (1000 adet), 23.000 sesli kitap (orjinal seslendirme ile), 100 dilde yayin: Tum icerik orijinal dili ne ise o dilde erisilmektedir %85’i ingilizcedir. Arapca (850 adet), Turkce-Osmanlica (900 adet) kitaplar da mevcuttur.160.000 Almanca, 175.000 Fransizca, 10.000 Rusca kitap vardir.Erisimler, yillik abonelik seklinde saglanmaktadir. Es zamanli sinirsiz kullanici erisimi vardir. Bir kitabin tamami tek seferde indirilebilmektedir.Ipad, Iphone ve diger benzeri okuyucularda butun fonksiyonlari ile calisabilmektedirTum kitaplarin MARC kayitlari mevcuttur. 2,1 milyon kayit oldugu icin tek seferde indirilebilir bir excel listesi yoktur.
http://worldlibrary.net/OPAC/WorldeBookLibrary/  adresinden tum liste, 7 farkli dosyada, pdf ve excel olarak indirebilmektedir.

Konulara gore kitap sayiları:Agriculture (40,479)    Education (82,445)    Literature (130,395)   Physics (3,918)Anthropology (14,293)    Finance (56,971)    Management (21,840)    Political Science (165,167)Astronomy (4,664)    Fine Arts (42,072)    Math (13,308)    Psychology (9,548)Bibliography (33,824)    Geography (13,145)    Medicine (87,950)    Recreation (9,115)Biology (12,912)    Government (145,052)    Military Science (59,110)    Religion (57,786)Chemistry (18,739)    History (195,869)    Music (10,115)    Sociology (120,114)Commerce (42,062)   Language (176,701)    Naval Science (70,190)    Statistics (9,257)Economy (67,681)    Law (225,283)    Philosophy (32,554)    Technology (10,891)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Credo Reference Veritabanı Deneme Erişimi

Sanat, tıp, tarih, teknoloji, edebiyat ve diğer konuları kapsayan online referans kaynağı Credo Reference; IP kontrollü olarak 16 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında  deneme erişimine açılmıştır.

 Ekli dosyada içerik bilgilerineulaşabilirsiniz.  

Erişim Adresi:  http://www.credoreference.com/home.do

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Brill Yayinevi Veritabanl​arı Deneme Erişimi :

Brill Yayinevi'nin yayınladıgiıe-kitap koleksiyonlarından olan ;

1.Ortadogu ve İslam Çalısmaları Koleksiyonu ve
2.Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Koleksiyonlarının

hem e-kitap, hem de e-referans kaynaklarına 20 Haziran 2011 tarihine kadar deneme erişimi açılmıştır 

 1683 yılında kurulmuş olan Brill yayınevinin, 325 yıllık zengin yayın tarihi bulunmaktadır.Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında lider, uluslararası akademik bir yayınevidir. Her yıl 500’ün üzerinde kitap ve referans kaynagı yayiılamaktadır.

 
Ayrıntılı Bilgi İçin :
 
Ortadogu ve İslam Çalışmaları Koleksiyonu : http://www.geminiltd.com.tr/icerik.asp?konu=urunler&id=279&tip=1&konu_baslik=Elektronik%20Kaynaklar

Hukuk koleksiyonu: http://www.geminiltd.com.tr/icerik.asp?konu=urunler&id=280&tip=1&konu_baslik=Elektronik%20Kaynaklar

Yayınevi Web Sitesi: http://www.brill.nl

 
Erişim Adresleri ve Kitap Listeleri Aşağıdadır.
 
1. Ortadogu ve Islam Çalısmaları Koleksiyonu

 E-kitap Koleksiyonu   Erisim URL:http://ebooks.brillonline.nl
E-Book Collection 2007-2010 (116 e-kitap)
E-kitap listesi: http://www.brill.nl/downloads/Brill_E_Book_Collections_MEIS.xls
 

 E-referans Koleksiyonu    

Erisim URL: Bibliography of Arabic Books Online
 http://babo.brillonline.nl 

Brockelmann Online
Christian Muslim Relations Online
Encyclopaedia Islamica Online
Encyclopaedia of Islam Online
Encyclopédie de l’Islam en Ligne
Encyclopaedia of the Qur’ān Online
Encyclopedia of Arabic Language and Linguistics Online
Encyclopedia of Women & Islamic Cultures Online
Index Islamicus Online

Erisim URL : http://brillonline.nl

Early Western Korans Online

Muslims in Russia Online

Western Travellers in the Islamic World Online

Russian-Ottoman Relations• Part 1: The Origins 1600-1800

• Part 2: Shift in the Balance of Power 1800-1853

• Part 3: The Crimean War 1854-1856

• Part 4: The End of the Empires 1857-1914

Erişim URL : http://www.primarysourcesonline.nl/t7/

 

 2.Uluslararasi Hukuk ve İnsan Hakları Koleksiyonu Uluslararasi Hukuk e-kitap Koleksiyonu (International Law E-Books Online)

Erisim URL: http://nijhoffonline.nl/public_home
E-Book Collection 2006-2010 (212 e-kitap) 
Kitap listesi: http://geminiltd.com.tr/dosyalar/Uluslararasi%20Hukuk%20e-kitap%20koleksiyonu--International%20Law.zip

 Insan Haklari ve Hukuku e-kitap Koleksiyonu (Human Rights & Humanitarian Law E-Books Online)

Erisim URL: http://nijhoffonline.nl/public_home

E-Book Collection 2006-2010 (202 e-kitap)
Kitap listesi: http://geminiltd.com.tr/dosyalar/Human%20Rights%20and%20Humanitarian%20Law.zip

 e-Referans

Erisim URL: 
Human Rights Documents Online http://hrd.idcpublishers.info/

3-

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

British Standards Online--St​andartlar Veritabanı Deneme Erişimi :

Dünya'nin ilk ulusal standart kuruluşu olan British Standards'a ait British Standards Online (BSOL) veritabanı  20 Haziran 2011 tarihine kadar üniversitemiz içerisinde IP tanımlı olarak deneme erişimine açılmıştır.

Deneme erisim adresi: https://bsol.bsigroup.com

İngilizce sunum: http://www.geminiltd.net/depo/BSI%20PowerPoint%20Presentation.zip

BSI Hakkında :
 
Standartlar---Tüm paket:Ekteki toplam 53 modülü içermektedir, bu modüllere konu başlıklarına göre de abone olunabilinmektedir.
• BSI British Standards Online 50,000'in uzerinde standart içermektedir. Bu standartlar, bütün endüstri sektorlerine ait çok geniş disiplinleri içerir.• BSI standartlari muhasebeden gözlük camına, her konuyu kapsar. • Her yıl 6 bin standart gözden geçirilir ve yenilenir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Market Research Monitor Deneme Erişimi :

Euromonitor International'in bir ürünü olan, 80 ülkeden, 200'den fazla endüstri alanında 10.000'nin üzerinde pazar raporu içeren  Market Research Monitor, IP tanımlı olarak 10 Haziran 2011'e kadar  deneme erişimine açılmıştır.
Erişim adresi: http://www.researchmonitor.euromonitor.com/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

IMechE Journals Collection Deneme Erişimi:

SAGE’e Veritabanı içerisinde yer alan  18 adet IMechE dergilerine  31 Temmuz 2011 tarihine kadar ücretsiz olarak erişime açıktır.
 
Bu 18 derginin listesi için:
http://www.sagepub.com/imeche_home.sp 
Bu dergilerin SAGE platformundaki tek tek linkleri için:
http://www.uk.sagepub.com/repository/binaries/pdf/imeche_journal_sjo_add.pdf

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

e-Duke Books Scholarly Collection Deneme Erişimi

 
e-Duke Books Scholarly Collection Veritabanı 25 Temmuz 2011 tarihine kadar Üniversitemiz IP leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.
Duke University Press tarafindan olusturulan Veritabanı, beşeri ve sosyal bilimler alanındaki 1.300'den fazla e-kitabı kapsamaktadır.

Erişim Linki : http://site.ebrary.com/lib/gazikent
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Datamonitor360 Veritabanı

25 farklı endustri alanında pazar bilgileri sunan Datamonitor360 Veritabanı,  2 Mayıs - 17 Mayıs 2011  tarihine

kadar üniversitemiz IP leri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Erişim Adresi:

https://www.datamonitor.com/360

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Euclid Prime Journals Veritabanı 

Euclid Prime Journals Veritabanı 19 Temmuz 2011 tarihine kadar Üniversitemiz IP'leri üzerinden  deneme erişimine açılmıştır.

Cornell University Libraries ve Duke University Press tarafindan olusturulan Veritabanı, teorik ve uygulamalı matematik ve istatistik alanlarindaki 30 e-dergiyi kapsamaktadir. Dergi listesi ekte dikkatinize sunulmuştur.Ayrıca
Kütüphane Web Sayfamız üzerinden "Deneme Veritabanları" bölümünden de erişebilirsiniz.

 
Erisim adresi: http://www.projecteuclid.org

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

e-Duke Journals Scholarly Collection: Expanded Veritabanı 19 Temmuz 2011 tarihine kadar  Üniversitemiz IP'leri üzerindenolarak deneme erişimine açılmıştır.

Duke University Press tarafından olusturulan Veritabanı, beseri ve sosyal bilimler alanındaki 38 e-dergiyi kapsamaktadır

Erişim adresi: http://dukejournals.org/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

American Institute of Physics  (AIP) Yayinevi,  AIP Titles, Additional Society Titles ve APS Titles kapsamında yer alan dergileri  13 Nisan – 31 Mayıs 2011 tarihleri arasında üniversitemiz içerisinde IP erişimli olarak deneme erişimine açmıştır.

Veritabanı Hakkında Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ

Erişim Adresleri :  

Applied Physics Letters http://apl.aip.org/apl/

Chaos http://chaos.aip.org/chaos/

Journal of Applied Physics http://jap.aip.org/jap/

Journal of Chemical Physics http://jcp.aip.org/jcp/

Journal of Mathematical Physics http://jmp.aip.org/jmp/

 Physics of Fluids http://pof.aip.org/pof/

Physics of Plasmas http://pop.aip.org/pop/

Review of Scientific Instruments http://rsi.aip.org/rsi/

 Physics Today Archive http://www.physicstoday.org/

Physical Review A http://pra.aps.org/

Physical Review B http://prb.aps.org/

Physical Review C http://prc.aps.org/ 

Physical Review D http://prd.aps.org/

Physical Review E http://pre.aps.org/

 Physical Review Letters http://prl.aps.org/

 Reviews of Modern Physics http://rmp.aps.org/

 J. of the Acoustical Society of America http://asa.aip.org/jasa.html/

J. of Rheology http://rheology.org/

J. of Vacuum Science A&B http://scitation.aip.org/jvsta/jvstb/

American J. of Physics http://scitation.aip.org/ajp/

The Physics Teacher http://sciation.aip.org/tpt/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Frost & Sullivan Veritabanına 1 ay süre ile deneme erişimi açılmıştır.

Frost & Sullivan Küresel Büyüme Danışmanlık ve Pazar Araştırması Kuruluşudur.
Veritabani kapsaminda bir cok sektoru kapsayan, market ve teknoloji arastirma raporlari bulunmaktadir. Altta ozet bilgilerini bulacaginiz veritabani hakkinda ayrintili bilgileri ekteki dosyada bulabilirsiniz.
Veritabani deneme erisimi aktivasyonu icin her kullanicinin ilk giriste kayit olmasi gerekmektedir.
 
 Frost & Sullivan (www.frost.com) arastirma raporlari veritabani kullanimi:
Universite kampus sinirlari icerisinde www.frost.com'a girip sag ustte yer alan register butonuna tiklayip bir defaya mahsus kayit oldugunuzda deneme hesabiniz aktive olacaktir. (kılavuz s.10)
4 Nisan - 9 Mayıs tarihleri icerisinde veritabanina sinirsiz olarak erisebilirsiniz. Girislerde www.frost.com adresine girip sag ustteki member login butonuna tiklayip adinizi soyadinizi ve mail adresinizi girmeniz yeterli olacaktir. (kilavuz s.10)
Veritabani kapsami, 12 sektorde (havacilik, savunma, enerji, kimya, yapi, otomotiv, saglik, komunikasyon, otomasyon, elektronik, guvenlik..) hazırlanmıs butun kitalari kapsayan 10.000 adet endüstri arastirma raporu icermektedir. Arastirma türleri endustri arastirmasi, musteri arastirmasi, ekonomik-politik arastirmalar, teknoloji araştırması, rekabet analizleri olarak siniflandirilabilir. Arastirma raporlari sadece bu 12 sektor ile kisitli degildir, butun sektorleri kapsayan mega trendler - teknoloji - vb arastirma raporlari da veritabaninda bulunabilir. (kilavuz s. 7)
Kilavuzda veritabaninda etkin ve hizli kullanim esaslari ve bu bir ay icerisinde online analist sunumlari gibi yararlanabileceginiz ek Frost & Sullivan hizmetleri anlatilmistir.

Kılavuz için TIKLAYINIZ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

Nature Publishing Group’un (NPG) kardeş şirketi Palgrave Macmillan, 2011 Mart ayı boyunca tüm dergi portföylerine ÜCRETSİZ online erişim fırsatı sunmaktadır. Palgrave Macmillan beşeri bilimler, sosyal bilimler ve iş ve yönetim disiplinleri alanlarında yüksek kaliteli akademik dergiler yayınlamaktadır.
1 Mart-31 Mart tarihleri arasında, Journal of the Operational Resarch Society, Journal of International Business Studies, IMF Economic Review, Subjectivity  ve Feminist Review dahil olmak üzere 70’den fazla Palgrave Macmillan dergilerine ücretsiz, sınırsız erişim  imkanı
 
Erişim Adersi : Palgrave Journals   http://www.palgrave-journals.com/pal/jnlindex.html 
 
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENEME SÜRESİ BİTTİ

EconLit™ , Business Book Summaries®., Political Science Complete™  Veritabanları Denene Erişimi 

Aşağıda isim ve erişim bilgileri bulunan e-veritabanları Ebscohost Platformu üzerinden 31 Ocak 2011 tarihine kadar deneme erişimne açılmıştır.  

Ucretsiz erisiminize acilmis bulunan veritabanlari:
 

 EconLit™ with Full Text

EconLit™ with Full Text veritabanıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ve içerik listesine aşağıdaki erisim adresinden ulaşabilirsiniz:

http://www.ebscohost.com/international/default.php?par=2&id=19

 EconLit™ with Full Text  veritabanına aşağıdaki erisim adresini kullanarak doğrudan ulaşabilirsiniz:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=eoh

Business Book Summaries® veritabanıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ve içerik listesine aşağıdaki erisim adresinden ulaşabilirsiniz:

http://www.ebscohost.com/academic/business-book-summaries

 Business Book Summaries®

Business Book Summaries® veritabanıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ve içerik listesine aşağıdaki erisim adresinden ulaşabilirsiniz:

http://www.ebscohost.com/academic/business-book-summaries

Business Book Summaries® veritabanına aşağıdaki erisim adresini kullanarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=qbh

 

Political Science Complete™

Political Science Complete™ veritabanıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ve içerik listesine aşağıdaki erisim adresinden ulaşabilirsiniz:

http://www.ebscohost.com/international/default.php?par=2&id=227&language=turkish

Political Science Complete™  veritabanına aşağıdaki erisim adresini kullanarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=poh