Kütüphanemizin PRESS READER Veritabanı deneme aboneliğini başlamıştır. [17.12.2018]

19 Ara

2018

Kütüphanemizin PRESS READER Veritabanı deneme aboneliğini başlamıştır. [17.12.2018]

PressReader aplikasyonu sayesinde IP tanımlı olarak indirilen gazeteleri ne zaman isterseniz offline olarak okuyabilirsiniz.

PressReader aplikasyonu için izlenecek adımlar; Mobil cihazınızla kütüphane içinden internete bağlanmanız gerekmektedir. www.PressReader.com adresinde sayafanin üst kısmında yer alan (Apple, Android, Blackberry, Windows) linklerinden uygun Press Reader aplikasyonunu mobil cihazınıza indiriniz.

PressReader veritabanına kampüs dışında da Mobil Cihazınız ile 7 gün boyunca kesintisiz erişiminizi sağlamakta olup, yalnızca PressReader abonesi olan kurumlara sunulmaktadır. 120 ülkede ve 60 farklı dilde yayımlanan gazetelerin hepsine bir yerden erişim imkanı sunmaktadır. 90 günlük arşivi sayesinde okuyucular istediği bir konunun son 90 günlük gelişimini araştırıp inceleyebilir. 

Gazeteler basıma çıkar çıkmaz görüntülenmektedir. Bu sayede günlük gazetelere anında erişim imkanı sunar. Birden fazla dilde görüntülenebilen arayüz makalenin başka dillere çevirisini ve sesli dinlenme özelliklerini sunmaktadır. 

SmartNavigation sayesinde ilgilendiğiniz haber için RSS FEED düzenleyebilir, makaleyi paylaşabilir hatta uluslarası sosyal ağ sitelerinde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Librarians Picks aracı sayesinde en çok okunan gazeteleri seçip arayüzünüze ekleyebilirsiniz. Dünya genelinde yayımlanan uluslarası gazetelere en çevreci yöntemle, aynı gün, anında erişim imkanı sunmaktadır.

 

120 ülkeden, 60 farklı dilde 7000+ tam içerikli günlük gazete ve dergiye erişim imkanı sunmaktadır.

Atlas http://www.pressreader.com/turkey/atlas

Betonart http://www.pressreader.com/turkey/betonart

Arredemanto Mimarlik http://www.pressreader.com/turkey/arredamento-mimarlik

Start Up http://www.pressreader.com/turkey/start-up

Photoline http://www.pressreader.com/turkey/photoline

Ekonomist http://www.pressreader.com/turkey/ekonomist

Capital http://www.pressreader.com/turkey/capital-turkey

Auto Show http://www.pressreader.com/turkey/auto-show

Güncel Hukuk http://www.pressreader.com/turkey/güncel-hukkuk

Popular Science http://www.pressreader.com/turkey/popular-science-turkey

Milliyet http://www.pressreader.com/turkey/milliyet

Sabah http://www.pressreader.com/turkey/sabah

Hurriyet – http://www.pressreader.com/turkey/hurriyet-print-edition

Chip http://www.pressreader.com/turkey/chip

BBC History Magazine http://www.pressreader.com/uk/bbc-history-magazine

BBC Music Magazine http://www.pressreader.com/uk/bbc-music-magazine

Bloomberg Businessweek (Asya)  http://www.pressreader.com/australia/bloomberg-businessweek-asia

Bloomberg Businessweek (Avrupa) http://www.pressreader.com/bahrain/bloomberg-businessweek-europe

Bloomberg Businessweek (Kuzey America) http://www.pressreader.com/canada/bloomberg-businessweek-north-america

Newsweek http://www.pressreader.com/usa/newsweek

Newsweek Middle East http://www.pressreader.com/uae/newsweek-middle-east

Amateur Photographer http://www.pressreader.com/uk/amateur-photographer

The Guardian http://www.pressreader.com/uk/the-guardian

Total Guitar http://www.pressreader.com/australia/total-guitar

USA TODAY International Edition http://www.pressreader.com/usa/usa-today-international-edition

 

 

Haber Aboneliği

Havaalanı Yolu Üzeri 8. Km Gaziantep

Mütercim Asım Kütüphanesi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

0(342) 211 8080